Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pití v kabině v Plzni? Bayern to na rozdíl od Manchesteru neřeší

PŘEKONANÝ. Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z proměněné penalty. Plzeňský gólman Matúš Kozáčik vystihl směr Ribéryho prudké střely, ale míč nevyrazil. | foto: Reuters

3 2013
Než v polovině září fotbalisté Manchesteru City dorazili do Plzně k zápasu Ligy mistrů, chtěli mít v kabině oblíbenou značku balené vody v třetinkových láhvích. "To z Bayernu nikdo neřeší. Zaskočilo nás, že jeho požadavky jsou naprosto minimální," říká překvapeně plzeňský mluvčí Pavel Pillár.

V pondělí po poledni do Plzně dorazí další fotbalový gigant. O den později se obhájce trofeje utká s úřadujícím českým šampionem ve čtvrtém kole základní fáze Ligy mistrů. Před dvěma týdny v Mnichově vyhráli domácí 5:0.

"I kluby, s nimiž jsme se hráli kvalifikaci, toho chtěly po nás víc," poznamenal plzeňský mluvčí.

"Bayern má jen nejzákladnější požadavky do kabiny jako čaj, kávu, ovoce a led, ale není tam nic, co by se lišilo třeba od týmů v české lize. Opravdu nás to překvapilo."

Bayern si totiž všechno zařizuje sám. S hráči dorazí i zástupy zaměstnanců. ""Všechno si přivezou. Z jejich strany nese všechno znaky té největší profesionality. Přiznávám, že se od nich máme co učit," prohlásil Pillár.

Profesionální je i komunikace zástupců Bayernu, kteří se i přes výhru 5:0 v úvodním utkání v Mnichově nad plzeňské pracovníky nijak nepovyšují. "Komunikace s Bayernem je přátelská. Rozhodně nepociťujeme, že by se k nám chovali s náznakem povýšenosti. Je to pro nás zážitek nejen na sportovní úrovni."

Zatímco Plzeň do Mnichova cestovala kvůli krátké vzdálenosti autobusem, Bayern nejprve letí do Prahy, odkud se přesune do Plzně. "Autobus bylo správné rozhodnutí, protože to bylo levnější a pro hráče i pohodlnější," podotkl Pillár.

Fanoušci Bayernu dostali k dispozici 600 vstupenek, do Plzně však dorazí několik tisíc německých příznivců. "Jejich fanoušci si chtějí udělat poznávací zájezd, i když neseženou vstupenky. Zároveň jsme byli uklidněni, že jsou velmi organizovaní a vychovaní a že nehrozí žádný problém," řekl Pillár. Několik stovek německých fandů bude utkání sledovat v plzeňském pivovaru.

Bayern vyrazí v pondělí ráno, před polednem přistane v Praze a autobusem se přesune do Plzně. Bydlet bude v hotelu Golden Fish, ve kterém přebýval i Manchester City.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze