Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrrr na Bayern! Prodej lístků na hit podzimu v Plzni začne 5. října

V květnu 2012 se v mnichovské Allianz Areně hrálo finále Ligy mistrů. Teď sem zamíří Viktoria Plzeň i se svými fanoušky. | foto: Reuters

25 2013
Sobota 5. října. To je den, který si fanoušci fotbalové Plzně zatrhli v kalendáři červenou fixou s velkým vykřičníkem. A mnozí zřejmě chystají znovu karimatky se spacákem, aby nocovali před pokladnami ve Štruncových sadech. Ten den v 10 hodin totiž začne prodej vstupenek na utkání Ligy mistrů Bayern - Viktoria Plzeň, který se 23. října koná v superluxusní mnichovské Allianz Areně.

A bude to znovu pořádná mela o lístky. Do prodeje jich totiž půjde jen okolo tisícovky.

"Jen na základě došlých hromadných objednávek by Viktoria byla schopna prodat přes 15 tisíc vstupenek," uvedl mluvčí plzeňského klubu Pavel Pillár.

Jednotná cena činí 1040 korun.

Bavorský klub poskytl Viktorii pro sektor hostujících příznivců lehce přes tři tisíce vstupenek za jednotnou cenu 40 eur. "Z tohoto počtu bylo 200 vstupenek poskytnuto fanouškovským skupinám, které podporují Viktorii také na výjezdech v rámci české nejvyšší soutěže. Zbývající počet byl třetinovým poměrem rozdělen mezi potřeby klubu – obchodní partneři, hráči, zaměstnanci, vybrané cestovní kanceláře a prodej na pokladnách," doplnil Pillár.

Prodej přímo v plzeňské Doosan Areně bude možný pouze v české měně (1040 korun za vstupenku) a tradičně v hotovosti. Do prodeje na pokladnách Doosan Areny půjde tisíc vstupenek. "Přednost budou mít opět držitelé permanentek, každý si může nakoupit jednu vstupenku do Allianz Areny. A jeden fanoušek u pokladny může mít u sebe maximálně pět permanentek," upozornil Pillár.

Prodej startuje v sobotu 5. října v 10 hodin, potrvá do vyprodání kapacity hostujícího sektoru. Pokud by permanentkáři lístky nevykoupili, v neděli v 10 hodin by začal za stejných podmínek volný prodej. To se však příliš nečeká.

Viktoria navíc vytipovala čtyři cestovní kanceláře (Slan tour, CK Inex, Burdatour, Čedok), které budou v rámci svých zájezdů nabízet oficiální vstupenky do sektoru hostujících fanoušků v Mnichově.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze