Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • nový diskutující
  • primátor Bém
  • hlasování
Zkušební online reportáž
16:16
Pro bylo 50 radních, proti 10 a hlasování se zdrželo 7 radních.
16:16
Návrh byl schválen.
16:13
Rada hlasuje o návrhu na pořádání Olympiády.
16:10
Velice útočně reaguje na protiargumenty. Zdůrazňuje návrhy na ekologické řízení průběhu Olympiády. Poukazuje na rozumnou výstavbu spojenou s Olympiádou. Podle něj budou stavby spojené s Olympiádou stavěny za účelem snížit prašnost a hlučnost Prahy. Popírá, že by bylo možné, aby se Olympiáda nepříznivě dotkla Památkové rezervace města Prahy
16:08
Bém poukazuje na fakt, že programové prohlášení rady města Prahy je totožný se sliby provázajícími kandidaturu na pořádání Olympiády. Witzanyho označuje za lháře.
16:06
Pavel Bém (ODS) reaguje na výroky Jiřího Witzanyho. Před zastupitelstvo předstoupil bez saka. Witzanyho obviňuje ze smíchání faktů a používání afektovaných slov. Podle něj byl jeho výrok "podpásovka a navíc ještě hloupá".
16:06
Označuje pořádání Olympiády jako nezodpovědný hazard.
16:05
Zdůrazňuje finanční náročnost pořádání Olympijských her.
16:04
Mluví o faktu, že pořádání Olympijských her nebylo součástí volebních programů stran, ale zatímco pro tuto akci existuje obrovská podpora, programem slíbené projekty se nerealizují.
16:03
Označuje podání přihlášky za podvod na voličích. Jako podvod označuje i převedení kompetence na území celé republiky.
16:01
Jiří Witzany (SNK ED) přednáší své protiargumenty. Dle jeho slov je podání přihlášky nezodpovědným podvodem na voliče. Pro Prahu i Českou republiku bude podle něj organizace Olympijských her příliš finančně i organizačně náročné.
15:59
Dle jeho názoru Praze pořádání Olympiády finančně neprospěje. Propěje ale propagaci sportu, stavebním firmám, cestovnímu ruchu, obchodníkům.
15:58
Navrhuje podporu kandidatury ze strany státu podloženou zákonem.
15:56
Petr Zajíček se ptá, jestli se zahájí jednání o získání pozemků na stavbu Olympijské vesnice ve čtvrti Bubny, nebo se plánovaná stavba přesune na jiné místo.
15:54
Petr Zajíček z KSČM reaguje na návrh Pacla Béma. Mluví o investicích potřebných před pořádáním Olympijských her, jako jsou investice do infrastruktury, budov pro potřeby Olympiády.
15:47
Pavel Bém navrhuje kandidaturu Prahy pro pořádání Olympiády. Požaduje vložení 15 milionů korun na provoz obecně prospěšné společnosti založené kvůli kandidatuře.
15:46
pokus


Najdete na iDNES.czmobilní verze