Barošův gól rozhodl o výhře Aston Villy

6 2006
Londýn - Milan Baroš dal jediný gól zápasu, a rozhodl tak o vítězství Aston Villy v utkání 28. kola anglické ligy nad Portsmouthem. Vedoucí Chelsea i bez vyloučeného Robbena vybojovala vítězství na hřišti West Bromwiche 2:1. Brankáře Petra Čecha připravil o čtrnáctou nulu v sezoně až krátce před koncem hlavičkou střídající Nwankwo Kanu.

Šestý gól Milana Baroše v tomto ročníku anglické ligy zajistil fotbalistům Aston Villy vítězství 1:0 nad Portsmouthem. Český útočník vstřelil jedinou branku v 35. minutě, kdy se trefil hlavou po Milnerově volném kopu.

Záložník Patrik Berger, jenž se vrací po zranění kolena, nebyl v utkání proti svému bývalému klubu ani na lavičce Aston Villy.

Favorizovanou Chelsea poslal proti West Bromwichi do vedení šest minut po přestávce Drogba a pojišťovací gól přidal čtvrt hodiny před koncem Cole.

Mezitím přišla Chelsea o Nizozemce Robbena, jenž dostal bez předchozího varování červenou kartu za hrubý zákrok na Greeninga.

Rozhodčí si za  to vysloužil ironický potlesk od kouče Josého Mourinha, který se během utkání dostal několikrát do verbálního konfliktu s domácím trenérem Bryanem Robsonem.

Fotbalisté Chelsea mají v čele tabulky již sedmnáctibodový náskok před Liverpoolem, který uhrál s Charltonem jen bezbrankovou remízu.

Arsenal, kterému se letos nedaří na hřištích soupeřů, se tentokrát rozstřílel na stadionu Fulhamu a v londýnském derby zvítězil 4:0. Dvěma trefami se na výhře podílel kanonýr Henry. Na kontě má 17 gólů a jen dvě branky ztrácí na nejlepšího střelce Premier League Ruuda van Nistelrooije z Manchesteru United.

Arsenal díky výhře oživil své naděje na čtvrté místo a postup do Ligy mistrů. Zároveň vyslal varování fotbalistům Realu Madrid, kteří budou ve středu dohánět v odvetě osmifinále Ligy mistrů v Londýně jednobrankové manko.

Irský útočník Robbie Keane vstřelil dvě branky a nejvíce se podílel na vítězství Tottenhamu nad Blackburnem. V deváté minutě otevřel skóre a tři minuty před přestávkou zvýšil na 2:0 pro domácí  Tottenham. Vzápětí sice snížil Sinama Pongolle a Bellamy v 67. minutě dokonce vyrovnal, ale Mido dvacet minut před koncem zápasu zajistil Tottenhamu tři body.

Řecký fotbalista Jorgos Samaras z Manchesteru City rozhodl dvěma góly během dvou minut dnešní utkání se Sunderlandem. Jednadvacetiletý útočník se trefil v 9. a 10. minutě a domácí porazili nejhorší tým soutěže 2:1.

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v pondělní  dohrávce  se štěstím 2:1 ve Wiganu a vrátili se na  druhé místo tabulky patnáct bodů za Chelsea.

Svěřenci Alexe Fergusona sice  ještě čtvrt hodiny před koncem na hřišti nováčka prohrávali, pak se ale  trefil Cristiano Ronaldo a konečný výsledek stanovil v druhé minutě  nastavení vlastním gólem Pascal Chimbonda.

Výsledek - 28. kolo:
West Bromwich - Chelsea 1:2 (88. Kanu - 51. Drogba, 74. Cole), Aston Villa - Portsmouth 1:0 (35. Baroš), Fulham - Arsenal 0:4 (30. a 76. Henry, 34. Adebayor, 85. Fabregas), Middlesbrough - Birmingham 1:0 (44. Viduka), Newcastle - Bolton 3:1 (33. Solano, 44. Shearer, 69. Ameobi - 71. Davies), West Ham - Everton 2:2 (9. Harewood, 22. Ashton - 17. Osman, 70. Beattie), Liverpool - Charlton 0:0, Manchester City - Sunderland 2:1 (9. a 10. Samaras - 25. Kyle), Tottenham - Blackburn 3:2 (9. a 42. Keane, 70. Mido - 44. Sinama Pongolle, 67. Bellamy), Wigan - Manchester Unted 1:2 (59. Scharner - 73. C. Ronaldo, 90. + 2. vlastní Chimbonda).