Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Baroš začne trénovat. Stihne Itálii?

Milan Baroš - Zraněný Milan Baroš na střídačce před zápasem českých fotbalistů s Ghanou. | foto: Michal ŠulaMF DNES

18 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Svitla naděje, že Milan Baroš zasáhne do čtvrtečního zápasu na mistrovství světa proti Itálii. Fotbalový útočník se v neděli podrobil kontrolnímu vyšetření v Limburgu, které prokázalo zlepšení zdravotního stavu. Baroš tak v pondělí začne s běžeckým tréninkem.

Čtyřiadvacetiletý útočník tak s tréninkem, byť lehkým, začne po patnácti dnech.

"Byl na magnetické rezonanci, která ukázala, že se nahromaděná tekutina vstřebala," poznamenal reprezentační mluvčí Lukáš Tuček.

A také se potvrdilo, že v klentbě nohy není žádná trhlinka.

Baroš se zranil 3. června v přípravném zápase v Praze proti Trinidadu a Tobagu. O čtyři dny později odletěl s národním mužstvem na šampionát do Německa, ale dosud kvůli bolestem v chodidle netrénoval.

Zkusil to jen před úvodním zápasem se Spojenými státy pod utišujícími injekcemi, ale vydržel jen třicet minut. "A ráno to pak bylo horší," poznamenal.

Po nedělní prohlídce však existuje naděje, že by v rozhodujícím zápase národnímu týmu pomohl.

Zdravotní stav druhého zraněného útočníka Jana Kollera se příliš nemění. Koller si v úvodním zápase proti USA natáhl a ještě lehce natrhl stehenní sval.

"Výrazné zlepšení nenastalo," poznamenal Koller.

Jeho start proti Itálii je nepravděpodobný.

Naopak hrát by měl Marek Jankulovski, který sobotní utkání proti Ghaně odnesl pohmožděným kotníkem a v neděli netrénoval.Najdete na iDNES.czmobilní verze