Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baroš už běhá i střílí. Je fit?

Milan Baroš už trénuje - BAROŠ TRÉNUJE. Milan Baroš se uzdravuje. Včera ho fotoreportér MF DNES zachytil dokonce při tréninku s míčem. | foto: Michal ŠulaMF DNES

20 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Po osmi dnech se útočník Milan Baroš objevil na hřišti. V pondělí dopoledne běhal a navečer už kopal do míče! Přinesl tím naději všem, kdo přejí fotbalistům, aby postoupili do osmifinále MS. „Zatím se jen rozdýchávám. Uvidím, co mi noha dovolí,“ prohlásil Baroš včera kolem jedenácté hodiny.

Běhal zlehka v teniskách na hřišti u hotelu Lindner, kde je mužstvo ubytováno. Doprovod mu dělali lékař Petr Krejčí a asistent trenéra Jaroslav Šilhavý. Z trávníku je nevyhnal ani prudký liják.

Vše sledoval štáb italské televize a pár fanoušků, jimž se Baroš později podepsal na památku. „Zatím to zkoušíme opatrně, Milan týden neběhal,“ řekl lékař Krejčí.

Na šampionátu si Baroš zatím nezahrál ani minutu. Trápily ho bolesti v chodidle. Jenže vše se začíná v dobré obracet. A poměrně rychle. Navečer si už vzal míč a střílel na branku, v níž provizorně stál lékař Krejčí. Ostatní hráči měli první volný den při pobytu v Německu a relaxovali.

Ostatní měli volno
Na golfovém greenu se objevila čtveřice Čech, Blažek, Heinz a asistent trenéra Beránek. Posledně jmenovaný si na doplňkový sport teprve zvyká. „To najdete, trenére,“ řekl mu s úsměvem gólman Petr Čech, když míč z Beránkovy hole zalétl do křoví.

Další hráči jezdili na kole, šli se proběhnout nebo vyrazili na tenis. Parta kolem Štajnera měla domluvenou karetní partii. Lokvenc se jako jeden z mála sešel s příbuznými. „Já se hlavně prospím,“ věděl Jan Polák dávno dopředu svůj plán.

Fotbalu se tedy oddával jediný Baroš. Pro mužstvo by jeho návrat byl důležitou zprávou. Útok se úplně rozpadl. Nadále je zraněn Koller, má jemně natržený sval. Kvůli trestu za karty bude ve čtvrtek chybět i druhý obr Lokvenc, stejně jako obránce Ujfaluši.

Pro jistý postup musí mužstvo vyhrát. Remíza mu pomůže jen v případě, že Ghana neporazí USA.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze