Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Baroš ukázal dravost

17 2002
Teplice - Jak si vedli fotbaloví reprezentanti ve středu proti Bělorusku? Nejlepšími hráči podle MF Dnes byli brankář Petr Čech, obránce René Bolf, záložník Tomáš Rosický a útočník Milan Baroš. Slabší formu naopak předvedli Martin Jiránek, Karel Poborský a Tomáš Galásek...
Hodnotí se školní stupnicí s využitím půlbodů.

Petr Čech 1 Měl ještě méně práce než v Moldavsku, jedinou vážnější střelu kryl.

Martin Jiránek 3 Absolutní jistotu na pravé straně obrany neudržel. Měl potíže s přihrávkou, pro kombinace se příliš nehodil. Ve 36. minutě vhodně načasovaným skluzem uhrál míč před útočníkem nabíhajícím do prostoru penalty.

René Bolf 1 Zápas mu vyšel, neudělal v něm vážnější chybu. Ví, že není na hřišti pro tvoření, ale bourání, a toho se včera pevně držel. Na začátku druhého poločasu, kdy Bělorusové zkusili tlak, je dokázal zkrotit, před Čecha nikoho z nich nepustil.

Tomáš Ujfaluši 2.5 Ze stoperů ten horší, prostor nehlídal s takovým citem jako Bolf. Nejnebezpečnější hráč soupeře Hleb, kterého zná Ujfaluši z bundesligy, mu párkrát způsobil problémy. V 53. minutě z něj rychlou kličkou udělal nehybnou sochu.

Marek Jankulovski 1.5 Drzý a průrazný, měnil styl hry podle prostoru, v němž právě byl. Když se po čáře dostal dopředu, dovolil si kličku, vzadu neexperimentoval a počínal si razantně.

Karel Poborský 3 S ním je potíž: předvede vynikající momenty, kdy se trhavými pohyby prodírá nezadržitelně vpřed, pak se na dlouhé minuty vytratí. Víc českých útočných zápletek šlo přes opačnou stranu hřiště. Poborskému už ale nikdo nevezme velké plus, chytrý úvodní gól.

Tomáš Galásek 3 Gestem se omluvil, když jej ve 42. minutě protihráč překvapil, před šestnáctkou mu vzal míč a obránci za něj museli hasit náznak nebezpečí. Jako by v zápase občas přesně nevěděl, kde je jeho místo. Nebyl hrází, jež by zadržovala soupeře, byť to měl při ofenzivním vyladění mužstva těžké.

Tomáš Rosický 1 Potlačil radost z kliček ve prospěch mužstva, nesobecky pro něj vymýšlel ofenzivní nápady. Míč táhl jen do okamžiku, než uviděl výhodněji postaveného spoluhráče. Takhle založil druhý český gól.

Pavel Nedvěd 1.5 Motor na levé straně hřiště, z níž si před šestnáctku sbíhal dopředu, čímž mátl běloruskou obranu. Ta jej takto neuhlídala před druhou českou trefou, k níž mohl nerušeně poslat Baroše.

Jan Koller 2 Nedvěda zase před gólovou akcí uvolnila půvabná patička od Kollera. Dlouhán na hrotu nebyl logicky vidět tolik jako v Moldavsku, i tak byl jednou z nepřehlédnutelných postav pro kombinaci.

Milan Baroš 1 Sebejistý nažhavený dravec, úspěšný driblér mezi hráči protivníka. Hledal si pozice pro zakončení, a svou největší šanci s přehledem proměnil.

Štěpán Vachoušek 2 Po vystřídání Kollera ukázal chuť na gól, zvlášť střela z dálky ze 75. minuty prosvištěla prudce kolem tyče.

Zdeněk Grygera a Jiří Jarošík nebyli hodnoceni, oba hráli krátce.
 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze