Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Baroš trénoval naplno. Chystá se překvapení?

Milan Baroš a Jan Koller - Fotbalový útočník Milan Baroš na tréninku reprezentačního týmu v Teplicích. | foto: Martin AdamecMF DNES

2 2006
Teplice - Chystá trenér českých fotbalistů Karel Brückner na dnešní večer soupeři z Walesu šokující překvapení? K národnímu týmu se připojil útočník Milan Baroš, s velkou chutí absolvoval včerejší trénink v Teplicích a pochvaloval si, že se cítí lépe, než když v červnu s bolestmi hrál na mistrovství světa. Teoreticky to možné je, dopsáním Baroše na soupisku by reglement soutěže porušen nebyl.

"Nechci o tom spekulovat, zatím platí, že se mám hlásit v pondělí na tréninku Aston Villy, a podle toho všechno běží. Uvidíme, jak se to domluví," řekl Milan Baroš večer v Teplicích.

Svůj eventuální start v úvodním utkání kvalifikace mistrovství Evropy 2008 nepotvrdil, ale ani nevyloučil. A rozhovor, v němž předtím ochotně vyprávěl o svém zdraví a o chuti do fotbalu, bleskově ukončil. "Díky pánové," řekl a otočil se směrem ke kabině.

Žádné formální překážky v dopsání Milana Baroše do kádru pro dnešní zápas nebrání. Fotbalista byl v předběžné širší nominaci, a o tom byl uvědoměn i jeho klub Aston Villa.

"Ale nebylo by to seriózní," říká vedoucí národního družstva Jaroslav Dudl, který Barošovu návštěvu u české reprezentace domlouval. "S trenérem O'Neillem se znám už od dob jeho působení v Celtiku Glasgow, domluvili jsme se, že Milana uvolní do neděle, aby se mohl potkat se spoluhráči z reprezentace. Je v procesu rehabilitace, slíbili jsme si, že v té bude pokračovat i s námi," uvedl Dudl.

Baroš se však kromě léčebných procedur zapojil i do tréninku, a působil velmi dobrým dojmem.

Bylo na něm vidět, jakou má chuť do fotbalu. Teplický trénink si užíval. Při rozcvičce si kopal společně s Rosickým a Kollerem, při hře na dvě branky byl v týmu náhradníků, ale nedal se přehlédnout. Hrál naplno, důrazně se probíjel obranou a tvrdě zakončoval. Dvě stovky diváků v ochozech nejčastěji tleskaly právě jemu.

"Cítím se výborně. Tři měsíce jsem netrénoval, a tak jsem měl do fotbalu už pořádnou chuť," vyprávěl spokojený útočník Aston Villy po tréninku. Když už většina jen polehávala na trávě a relaxovala, on si dal ještě přídavek a neúnavně pálil na branku. "Sezona pro mě konečně začíná, a já se moc těším."

Vyprávěl o tom, jak si chce postupně přidávat a pomalu pronikat do zápasového rytmu. "Nedá se jít rovnou z ošetřovny do zápasu, kondici na celé utkání ještě nemám, ale tak deset dvacet minut bych vydržel," říká nejlepší střelec posledního evropského šampionátu.

Jeho jméno v sestavě nebo aspoň na lavičce náhradníku by jistě soupeře vylekalo. Velšané Baroše znají z anglické ligy, vědí, že loni vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů...

Cítí se lépe než na mistrovství světa

Dnešní situace není nepodobná z mistrovství světa, kde zraněný Baroš přes všechny negativní prognózy nakonec se sebezapřením nastoupil do zápasu s Itálií. "Teď jsem na tom zdravotně lépe, nic mě nebolí. V Německu mě noha bolela a musel jsem hrát pod injekcí, která už asi po deseti minutách přestala účinkovat, a já jsem překonával bolest."

Barošovo jméno se kouč Brückner minulý týden už už chystal zapsat do nominace, když však dostal zprávu, že se stav útočníkovy bolavé paty znovu zhoršil. "Strašně mě to tenkrát bolelo, ale dal jsem si tři dny pauzy a od té doby se cítím dobře. Už týden trénuji, nabírám kondici a nic mě nebolí," říká Baroš.

"Je škoda, že se nominace dělala zrovna ve chvíli, kdy to se mnou nebylo moc dobré," posteskne si.

Skutečně už je pro povolání Milana Baroše pozdě?

Počkejme si na dnešní večer...Najdete na iDNES.czmobilní verze