Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Baroš poprvé běhal, cítil se v pořádku

Milan Baroš - Milan Baroš zahájil běžecký trénink. | foto: Michal ŠulaMF DNES

19 2006
Westerburg - Po patnácti dnech konečně mohl začít trénovat. I když zatím jen lehce. Milan Baroš na hřišti u hotelu Lindner absolvoval půlhodinový výběh v teniskách. Fotbalového útočníka dosud trápilo poraněné chodidlo, a tak si na mistrovství světa ještě nezahrál. Zda nastoupí ve čtvrtek proti Itálie, není jisté.

Druhou část dopolední přípravy mu znepříjemnil hustý liják. Při návratu do hotelu se Baroš, lékař Petr Krejčí i asistent Jaroslav Šilhavý, kteří s ním zkušební trénink absolvovali, tvářili optimisticky.

Na dotaz, jak se cítí, promočený Baroš s úsměvem odpověděl: "Rozdýchávám to," a stačil rozdat i několik autogramů českým fanouškům.

Jeden z nich žádal o podpis tak vehementně, že na mokré trávě uklouzl a v pádu jen o pár desítek centimetrů minul nejsledovanější nohu v českém národním týmu, což všechny přítomné pořádně vylekalo.

Na konci tréninku dorazila ke hřišti i italská televize Sky Sport, pro jejíž redaktory byl pohled na běhajícího Baroše před vzájemným zápasem obrovským překvapením. Kameraman pak sledoval fotbalistu až do chvíle, než zmizel za přísně střeženou branou hotelového komplexu.

Baroš má potíže se zraněnou klenbou pravé nohy od přípravného duelu s Trinidadem a Tobagem před odjezdem na světový šampionát.

Několikrát absolvoval magnetickou rezonanci, která naposledy v neděli ukázala, že se šlacha na chodidle už zacelila; podle lékařů zmizela i nahromaděná tekutina, která mohla naznačovat přítomnost zánětu.

Podle všeho ji ale způsobil pouze obstřik, který lékaři Barošovi aplikovali 11. června na trénink před duelem s USA.

V dalších dnech Baroš pouze sledoval své spoluhráče pouze z lavičky, do utkání s USA ani s Ghanou nezasáhl. Ve čtvrtek nastoupí český tým proti Itálii. Zda se do té doby dá Baroš dohromady, však nikdo nechce předjímat.

Na marodce je také další útočník Jan Koller, který kvůli nataženému stehennímu svalu zatím pouze odpočívá.

Autoři: ,


Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze