Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Baroš odpočíval na pláži v Dubaji

Milan Baroš - Milan Baroš na reprezentačním srazu v Praze. | foto: Michal SváčekMF DNES

18 2006
Praha - Dohněda opálený dorazil na sraz fotbalové reprezentace útočník Milan Baroš. Před závěrečnou přípravou na mistrovství světa odpočíval na devítidenní dovolené v Dubaji. "Ráno jsem chodil do posilovny, odpoledne jsem se válel a odpočíval u moře," říká. Fotbalový míč prý neviděl už deset dní, a tak se na něj už těší. "A těším se i na tréninkovou dřinu," tvrdí.

Kdy jste naposledy viděl fotbalový míč?
Minulou sobotu při posledním zápase anglické ligy se Sunderlandem, i když jsem na něj bohužel koukal jen z tribuny. Zblízka jsem míč naposledy viděl o den dříve na předzápasovém tréninku.

Jak se těšíte na další přípravu?
Těším se na spoluhráče, se kterými jsem se dlouho neviděl, i na tu tréninkovou dřinu, co nás čeká. K fotbalu to prostě patří. Dostaneme trochu do těla, ale nebude to tak drsné jako zimní příprava. Seefeld je na takové soustředění ideální, byli jsme tam i před evropským mistrovstvím v Portugalsku a osvědčilo se to. Podmínky tam jsou ideální, připravujeme se v krásném prostředí.

Máte v Seefeldu oblíbené místo, kam se rád vrátíte. Třeba na nějakou kavárnu, přírodní scenérii...
Na to není čas, minule jsme v Seefeldu strávili devět dní, ale do města jsme se dostali jednou. Nejedeme tam jako turisti, jedeme se připravovat na mistrovství světa. Budeme buď na hotelu nebo na trénincích.

Jak vás trenér na reprezentačním srazu přivítal?
Nic zvláštního to nebylo. Stejně jako jindy nám jen před obědem řekl, že nás všechny vítá. Teď to je spíš o organizačních věcech, na fotbalové pokyny bude ještě dost času.

Konečná nominace se jen ve čtyřech jménech liší od Eura 2004. Jak se mužstvo za ty dva roky změnilo?
Jak už to říkal i trenér, bylo by velmi pěkné, kdyby ten tým neměl vrchol v Portugalsku, ale až teď v Německu. Tým je velmi zkušený, většina kluků má kolem padesáti a více startů za nároďák.  My, co jsme byli na Euru jako mladí hráči, už taky máme něco za sebou. Myslím si, že pokud to půjde a budeme mít štěstí, mohlo by to vyjít.

Je český tým společně s Italy favoritem skupiny?
Takhle jednoduché to není. Skupina nemá žádného favorita, postoupit může kdokoliv. Bude záležet na maličkostech, na štěstí. Ale náš cíl je jasný. Chceme postoupit ze skupiny, a pak se uvidí.

Hned v osmifinále můžete narazit na Brazílii...
Ale můžeme postoupit z prvního místa a vyhnout se jí.

Čekají vás v Německu tři různé herní styly, který vám bude nejvíce vyhovovat?
Nevím, Ghanu skoro neznám, viděl jsem ji jen v jednom zápase na Africkém poháru. Američany jsem sledoval v utkání s Německem, ale to byl úplně jiný tým. Itálii známe, víme, že to je kvalitní tým založený především na dobré defenzívě. Uvidíme, ještě bude dost času, aby nás trenér na všechno připravil a ukázal nám vše videu.

Jak jste sledoval postupné uzdravování Kollera?
Vím, jak je těžké vracet se po zranění. Každý gól, který teď dá, pro něho bude velká psychická podpora. Pro tým i pro celý český fotbal je super, že je zpátky. Máme s ním víc možností, Honza umí podržet míč, vyhrát hlavičkový souboj... Bez něho byl styl nároďáku trochu jiný, nemohli jsme míče tolik nakopávat.

Šampionát se hraje v sousední zemi, kam mají čeští fanoušci blízko. Jak se těší na jejich podporu?
Je dobře, že když jsme se po šestnácti letech konečně dočkali postupu na mistrovství světa, že to je takhle blízko. Věřím, že přes problémy s lístky fanoušci přijedou, těším se, že budeme hrát v domácím prostředí.Najdete na iDNES.czmobilní verze