Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Baroš jezdil mercedesem a koupal se v moři

Baroš padá před Edmana - Milan Baroš, střelec třetí české branky proti Švédsku, padá přes Edmana | foto: Petr David JosekReuters

6 2003
Praha - Zajíždění vysněného mercedesu, koupání na Krétě a vesnický fotbálek o pivo. Tak trávil fotbalový reprezentant Milan Baroš čas před posledním kvalifikačním zápasem jara. Český tým, který je zatím bez porážky a usiluje spolu s Nizozemci o postup na Euro 2004, ho sehraje příští středu v Olomouci proti Moldavsku. Celý měsíc strávil Baroš bez zápasu i pořádného tréninku. Nejdéle ze všech reprezentantů.

Vladimír Šmicer, spoluhráč z Liverpoolu, se aspoň pár dní připravoval se Slavií a zahrál si benefici na Strahově. Baroš nic. „Snad se mi forma neztratila. Udržoval jsem fyzičku a za pět dní s nároďákem zase dostanu balon do nohy,“ věří si.

Po návratu z britských ostrovů si nejprve v Praze koupil nový vůz, mercedes. „Už ho můžu trochu vytočit, najel jsem přes tisíc kilometrů,“ pochlubí se. Maximální rychlost však neprozradí ani na několikeré naléhání.

Týden strávil s přítelkyní Evou na Krétě. Ale v proslulém Mínótaurově labyrintu nezabloudil. „Jenom jsme leželi u vody a odpočívali,“ přizná. „Pak jsem ještě hrál tenis a běhal po štěrku u pláže,“ vyhrkne rychle.

Po návratu na Moravu si byl párkrát zatrénovat s kamarády v rodných Viganticích, kde bydlí i reprezentační stoper René Bolf. „Na hřiště to mám kousek na kole,“ lebedil si. Jeho bývalý klub Baník Ostrava už také nastoupil na dovolenou...

Jedenadvacetiletý fotbalista navštívil příbuzné, pochutnal si na valašských koláčích - frgálech - a trochu se i povyrazil.

Postačí to na Moldavany? Ti hrají jako většina mužstev kvalifikaci už v sobotu. Doma je čeká Rakousko. Na Česko vyšlo vzhledem k lichému počtu účastníků skupiny volno. Původně plánované soustředění v Německu nakonec odpadlo.

Trenér Karel Brückner se však o kondici svých chlapců neobává. „Pár dní volna po těžké sezoně jim může jen prospět,“ říkal před dubnovým přátelským utkáním s Tureckem. V něm právě Baroš zazářil úchvatným způsobem.

Podobný režim se však národnímu týmu, vedenému ještě Jozefem Chovancem, nevyplatil před dvěma lety v kvalifikaci o mistrovství světa v Asii. Po špatném výkonu prohrál v Kodani s Dánskem 1:2.

Dánský kouč Morten Olsen hráče, jimž skončila dřív klubová sezona, poslal raději trénovat s druholigovými týmy, než aby zaháleli. Potom měli týdenní soustředění. Zato reprezentanti měli tehdy devítidenní pauzu. Hráči si zahráli ve svých vesnicích, Ujfaluši odletěl na Mallorku a hrál tenis, Berger vzal rodinu na výlet do Špindlerova Mlýna.

„Efekt bych viděl půl na půl. Odpočali jsme si, ale herně nám to nepomohlo,“ prohlásil tenkrát Vladimír Šmicer. „Na zápas se těším - jako vždycky do reprezentace. Moldavsko porazíme,“ slibuje Baroš.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze