Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baroš je sice z formy, ale Brückner mu věří

Karel Brückner - Kouč české fotbalové reprezentace Karel Brückner. | foto: Michal ŠulaMF DNES

13 2006
Praha - Český fotbalový reprezentant Milan Baroš z Aston Villy je dlouhodobě z formy, zatímco Stanislav Vlček hraje ve Slavii znamenitě a střílí góly. Kouč národního mužstva Karel Brückner však ke středeční přípravě s Dánskem potřebuje oba. "Zapadají do naší herní koncepce typologicky a to je důležité," zdůraznil Brückner na pondělním reprezentačním srazu.

"Nemůžeme si dovolit vybírat hráče podle formy," reagoval trenér na námitku, že Baroš v anglickém klubu často jen vysedává na lavičce. "Baroš prostě do kádru patří."

A povolání Vlčka, na něhož se dostalo při absenci Kollera, Kuliče a Pecky?

"Vlček v národním mužstvu není proto, že dal v posledních pěti ligových zápasech pět gólů. Sledujeme ho a on už téměř dva roky prokazuje výbornou formu. Patří ke špičce," vysvětlil Brückner.

Zcela pochopitelně se mluvilo také o Jiřím Jarošíkovi ze skotského Celtiku, který se minulou středu z reprezentace omluvil a v neděli na hřišti St. Mirren nastoupil na poslední čtyři minuty.

Když se měl vyjádřit trenér Brückner, řekl: "Téhle kauzy se už nechci zúčastnit. Veškeré podrobné informace mají pánové Zíka a Kolář."

Hráčští agenti Zíka s Kolářem ze Sport Investu totiž právě Jarošíka zastupují.

"Minulou středu den po nominaci mi Jarošík volal s tím, že má problémy se zraněným kotníkem, takže jsem ho u národního mužstva omluvil. Jirka mi říkal, že stejně celý týden trénovat nebude, takže ani nebude hrát skotskou ligu. V sobotu mu ale trenér Strachan oznámil, že s mužstvem na St. Mirren odcestuje."

Strachan s sebou k zápasům leckdy bere i dvaadvacet hráčů, takže Jarošíka podle manažera Zíky nenapadlo, že by mohl zasáhnout do hry.

"Když ho pak trenér k zápasu nominoval, byl Jarošík přesvědčený, že je to jen na lavičku. Asi před hodinou jsem s Jirkou telefonoval, říkal mi, jak byl překvapený, když mu Strachan nedlouho před koncem zápasu řekl, aby se rozcvičil. Nakonec odehrál ty čtyři minuty, přičemž mu bylo jasné, že s tím v souvislosti s národním mužstvem budou problémy," doplnil Zíka v pondělí odpoledne.

Problémy ale nehrozí. Fotbalový svaz neuplatní všeobecně respektovanou dohodu, že pokud se fotbalista omluví z reprezentace, pět dní od zápasu národního mužstva nemůže nastoupit ani ve svém klubu.

"Nechceme to hrotit. Jarošíkovu nominaci jsme prostě zrušili," řekl trenér Brückner smířlivě.

Český kouč prozradil, že pro středeční přátelské utkání s Dánskem v Praze na Letné počítá s vystřídáním obou gólmanů, které má k dispozici. Kvůli zraněním postrádá Petra Čecha s Jaromírem Blažkem, v domácí reprezentační svatyni se tedy vystřídají Marek Čech a dodatečně povolaný Antonín Kinský.

A ještě jedna zmínka o útočnících.

Jak nasadí Baroše, zda na celý zápas, či jen na jeho část, to prý Brückner ještě zváží.

"A věřím, že Baroš se zlepší, za necelých pět měsíců hrajeme kvalifikaci s Německem. Znovu opakuju, že jde o typologii hráče, kterého potřebujeme. Například pro jeho vnikání do šestnáctky. Já tomuto hráči věřím a nemám důvod to měnit," pokračoval Brückner.

"Šírl a Vlček, to nebude o zkoušce," reagoval Brückner na dotaz, do jaké míry bude ve středu zkoušet či experimentovat. "Dobře víte, že nerad zkouším, , výjimkou byl srpnový zápas se Srbskem. A pokud jde o Šírla s Vlčkem, věřím, že to zvládnou. Jejich herní projev se nám hodí."

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze