Reportáž skončila 12. 10. 2010 18:48

Baráž o ME jednadvacítek: Řecko - Česko

Odvetu baráže komentuje David Čermák

Řecko "21 - Česko "21" 0:2, utkání skončilo
Český tým zvládl i druhé barážové utkání na výbornou a s celkovým skóre 5:0 postupuje na úkor Řecka na mistrovství Evropy. To je z dnešní on-line reportáže vše, děkujeme za pozornost a příjemný zbytek večera.
90
90
Rozhodčí přidává k dnešnímu utkání ještě dvě minuty.
90
Soiledis tvrdě poslal k zemi Dočkala a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než mu ukázat druhou žlutou kartu.
89
Poslední střídání českého týmu. Místo Černého vbíhá na hřiště Kovařík.
87
Dočkal poslal z pravého křídla střílenou přihrávku do vápna, kde se ji pokusil napálit na branku Milan Černý. Střela z voleje mu ale vůbec nesedla.
86
Ioannidis na polovině hřiště nedovoleně zastavil Hořavu a vidí žlutou kartu.
84
Český tým teď před inkasovaným gólem znovu zachránil gólman Vaclík. Na jeho branku se po pěkné individuální akci řítil Athanasiadis, ale český brankář si počkal do poslední chvíle a pak skokem k pravé tyči jeho střelu zneškodnil.
83
Žlutou kartu vidí střídající Řek Soiledis.
82
Vypadá to, že Čelůstka bude moct pokračovat ve hře.
81
Na zemi leží po zákroku Giantsise Čelůstka, už k němu běží týmoví lékaři.
79
Češi vedou už o dva góly! Kozák se dvacet metrů před brankou hezky uvolnil přes dva řecké obránce, potáhl si míč a těsně před šestnáctkou vypálil. Míč letěl přesně k tyči a gólman se natahoval marně.
76
Šance českého týmu! Po přesném centru Morávka z levé strany hlavičkoval ve vápně vysoký Kozák, míč ale netrefil úplně ideálně a ten skončil nad břevnem.
74
Teď se Ioannidis ukázal v lepším světle. Obešel dva české hráče a přesným pasem přes polovinu hřiště našel nabíhajícího Giantsise. Ten ale ukvapeně vystřelil a míč letěl vysoko nad branku.
73
Kozáka přivítal na trávníku faulem řecký obránce Ioannidis.
72
Podruhé střídá český trenér Jakub Dovalil. Místo střelce gólu Pekharta jde do hry Kozák.
71
Řekové po aktivním začátku druhé půle v posledních minutách trochu polevili. Zřejmě tuší, že pět gólů se jim už vstřelit nepodaří.
69
Morávek si těsně za vápnem hezky stáhl míč ze vzduchu a napálil ho směrem na řeckou branku. Gólman Stratilatis ale nakonec zasahovat nemusel, balon skončil vedle jeho pravé tyče.
67
Poslední střídání domácích, Fortounise nahrazuje Soiledis.
64
Poprvé ve druhé půli zahrozili také Češi. Akci Černého s Dočkalem zakončil Hořava tvrdou střelou těsně vedle levé tyče řecké branky.
62
Po přihrávce Fortounise teď střílel z pravého rohu šestnáctky Papazoglu, ale míč mu sklouzl z nohy a skončil v autu.
61
Řekové působí ve druhém poločase mnohem živějším dojmem a teď mohli vyrovnat. Ve vápně si na křížnou přhrávku naběhl Athanasiadis, kterému v poslední chvíli skočil pod nohy gólman Vaclík a uchránil tak prozatím čisté konto.
59
Po Pekhartově centru ve vápně hlavičkoval Dočkal, pak ještě odražený míč napálil ze dvaceti metrů Hořava. Jeho ránu srazila domácí obrana na roh, který poté Řekové v klidu ubránili.
57
Střídání na obou stranách. Gentzogloua nahradil Pliatsikas, v českém týmu přišel místo Váchy Řezník.
56
Další šance Řecka. Po rychlé narážečce na hranici šestnáctky se dostal míč k Fortounisovi, který si ho ale hodně předkopl a brankář Vaclík tak bez problémů zasáhl.
54
Tvrdý skluz Gentzogloua na Hořavu nechává rozhodčí bez karetního potrestání.
53
Dvakrát v krátkém časovém sledu se po zákrocích soupeře ocitl na zemi Černý. Po druhém střetu zůstal chvíli ležet, nakonec se ale zvedl a zdá se, že bude moct pokračovat ve hře.
51
Velká šance domácích! Přes Mazucha se až příliš snadno protáhl Papzoglou a z úhlu se pokusil propálit Vaclíka. Ten dobře zasáhl a nohou vytěsnil míč na roh.
50
Další rychlý útok Řeků táhl po pravé straně Giantsis, ale nedokázal přejít přes Čelůstku.
48
Do druhé půle vstoupili domácí aktivně. Kousek za šestnáctkou napřáhl k nebezpečné střele Fortounis, ale do cesty se mu postavil Hošek a srazil míč do autu.
46
Řekové připravili jednu změnu, Athanasiadis nahradil Dimoutsose.
46
Druhý poločas začne za malou chvíli. Český tým do něj vstupuje s tím, že pokud v jeho řadách nenastane naprostý kolaps, bude se na konci utkání radovat z postupu na mistrovství Evropy.
45
Rozhodčí ukončil první poločas.
45
Čelůstka vidí žlutou kartu za zbytečný skluz na Fortounise u postranní čáry.
45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
42
A další možnost českého týmu. Po přiťuknutí Morávka pálil zpoza šestnáctky z voleje Dočkal, míč mu ale ideálně nesedl a střela nabrala opačnou faleš.
40
Vácha vybojoval míč na pravé straně a otevřel se před ním volný prostor. Český zálonžík se neukvapil a přesně nacentroval do šestnáctky, kde se po míči vrhl nabíhající Morávek. Jeho hlavička ale mířila vedle branky.
37
Řekové teď delší dobu drželi míč před českou brankou, ale nedokázali se dostat do zakončení. Když už to vypadalo, že Giantsis vystřelí, ukopl mu míč od nohy Mazuch.
35
Náznak šance českého týmu. Hořava prostrčil míč doprava na volného Dočkala, který měl dost času a dostal se až do šestnáctky. Pak ale místo přihrávky pod sebe vystřelil vysoko nad branku.
33
Argiriou si teď počínal hodně nešťastně - nejdřív v nadějné pozici na pravém křídle ztratil míč, pak ještě upadl a nechtěně tak fauloval Váchu.
31
Když už se řecký tým dostane k zakončení, tak jako teď Argiriou, nebezpečí pro českou branku to nepřináší. Vaclík se za slabou a nepřesnou střelou řeckého obránce jen ohlédl, zasahovat nemusel.
29
Řekové zatím marně hledají způsob, jak proniknout skrz českou obranu. Většina jejich akcí končí hned za polovinou hřiště, ke střelám se skoro vůbec nedostávají.
27
Žlutou kartu dostává řecký záložník Dimoutsos za tvrdý skluz na Hořavu.
25
Za stavu 1:0 pro Česko by Řekové museli dát pět gólů, aby postoupili na Euro. I výsledek 4:1 pro domácí by na evropský šampionát poslal svěřence trenéra Dovalila.
23
Postup českého týmu k brance soupeře zastavil ofsajd nabíhajícího Čelůstky.
22
Tomáš Pekhart dostává žlutou kartu za ostrý zákrok na polovině soupeře.
21
Papadopulos dostal před vápnem přesnou přihrávku a měl chvíli času, v poslední chvíli mu ale do střely skočil Mazuch.
19
Český tým jde do vedení! Krásný centr Dočkala od levé postranní čáry hlavičkoval v pokutovém území přesně k tyči Pekhart a řecký gólman skákal do prázdna. 0:1!