Baník se trápí, zlínští fotbalisté toho chtějí využít

Fotbalisté Zlína by rádi zaskočili vrávorající Ostravu. Body nutně potřebují. | foto: Jan KarásekMF DNES

26 2009
Na Slavii to nevyšlo. V odvetě čtvrtfinále Poháru ČMFS prohráli zlínští fotbalisté vysoko 0:3 a ze soutěže jsou vyřazeni. Věří ale, že v nedělním ligovém utkání v Ostravě soupeře zaskočí. Bodový zisk je totiž udrží ve hře o záchranu v nejvyšší soutěži. "O úspěch se rozhodně popereme," slibuje trenér FC Tescoma Ladislav Minář.

Zlín potřebuje v Ostravě uspět. Do konce ročníku zbývá už jen šest kol a v tabulce je stále poslední. Po předchozí domácí výhře 2:0 nad Příbramí sice snížil manko na nesestupovou pozici na 8 bodů, ale bez sérii vítězství ho nesmaže. "Víme, o co hrajeme," řekl pro klubové stránky záložník David Šmahaj, hlavní ofenzivní motor v souboji s Příbramí.

Jak dosáhnout na úspěšný výsledek? Hlavně se vyvarovat zbytečných chyb jako na Slavii. V pohárové odvetě jednu takovou vyrobil brankář Kořínek už ve 4. minutě, takže zlínské šance na postup rapidně poklesly v samém úvodu. Favorit se uklidnil a přestože hosté nepodali špatný výkon, inkasovali ještě dvakrát.

"Věřím, že tentokrát se podobných chyb vyvarujeme," poznamenal Minář. "Musíme předvést koncentrovanější a zodpovědnější výkon," plánuje.

Hosté by mohli využít toho, že Baníku to poslední dobou nejde. Na jaře vyhrál jediný ligový zápas z osmi, k tomu vypadl z domácího poháru se Slováckem a navíc vyměnil trenéra. Karla Večeřu nahradil Verner Lička. Jenže pohárová odveta s druholigovým soupeřem naznačila určité zlepšení.

"Pro nás je zápas ohromně důležitý. Jestliže byl první poločas pohárového utkání se Slováckem startem ke zlepšování, pak se máme od čeho odrazit. Touto cestou bychom se měli vydat dál," naznačil nový trenér Lička.