Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Austrálie je nadšená, chce pořádat MS

28 2006
Frankfurt nad Mohanem - Austrálie by ráda pořádala fotbalové mistrovství světa v roce 2018. "Jsme velmi ctižádostiví směrem k pořádání světového šampionátu v roce 2018. Bylo by fantastické, kdybychom ho dostali," řekl generální sekretář svazu John O'Neill agentuře DPA. Postup reprezentace do osmifinále šampionátu v Německu vyvolal u protinožců fotbalovou horečku.

Toho nyní hodlá využít vedení národního fotbalového svazu.

Australský premiér John Howard hned naznačil, že by celý projekt mohl získat podporu vlády. "Mám v úmyslu návrh podpořit," prohlásil Howard.

Jediným zatím jistým pořadatelem budoucích mistrovství je Jihoafrická republika, která se ujme hostitelské role za čtyři roky.

Pro rok 2014 se spekuluje o některé ze zemí Jižní Ameriky, a jelikož v minulých letech
prošel šampionát Evropou i Asií, australská kandidatura pro rok 2018 by mohla být úspěšná. "Mistrovství světa už bylo všude na světě, ale ještě ne v Oceánii," řekl O'Neill.

O tom, že jsou Australané schopní uspořádat velkou sportovní akci, přesvědčili již několikrát. "Jsme velmi dobří hostitelé. Uspořádali jsme ty nejlepší olympijské hry a velmi úspěšné Hry Commonwealthu. Naše doporučení jsou vynikající," nešetřil chválou O'Neill.

"Doufám, že se to povede. Máme skvělé stadiony po celé zemi, ale nejdůležitější je, že si lidé zažili, jak skvělý a zábavný fotbal je," řekl reprezentační brankář Mark Schwarzer.

Fotbal nikdy v Austrálii nepatřil k národním sportům, tato pozice patří ragby, kriketu a pozemnímu hokeji. Úspěch fotbalistů na mistrovství ale vyvolal obrovský zájem fanoušků o nejoblíbenější sport světa.

Miliony lidí zůstávaly do brzkých ranních hodin před obrazovkou a držely palce svému
týmu. "Největší úspěch není to, že jsme se dostali mezi nejlepší týmy mistrovství, ale to, že fotbal v Austrálii získal takovou oblibu," uvedl dnes již bývalý trenér australské reprezentace Guus Hiddink.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze