Aspoň že jsme neprohráli, oddechl si sparťan Kucka

Sparťanský záložník Juraj Kucka (vlevo) v domácím zápase s Budějovicemi. Tenkrát zápas skončil 0:0, teď proti Libereci 1:1. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

6 2009
První gól slovenského fotbalisty Juraje Kucky v české lize znamenal pro Spartu vítězství na Žižkově. Druhou brankou zachránil jen domácí remízu proti Liberci. "Aspoň, že jsme neprohráli," řekl dvaadvacetiletý záložník.

Byl to další zápas, v němž fotbalová Sparta doma ztratila body. Už popáté v letošním ročníku. Po remíze 1:1 ve 22. kole s Libercem tak sparťané svými zápasy na Letné usnadňují pozici vedoucí Slavii. "Na to nemyslíme, nemá to ani cenu," poznamenal Kucka.

Týden před derby mají slávisté, kteří v neděli prohráli v Olomouci, v čele ligy jedenáctibodový náskok. "My jsme chtěli udržet hlavně druhé místo, trochu se od soupeřů odpoutat a mít trochu klid," říkal Kucka.

jiří kladrubský

"Bod doma s Libercem je samozřejmě málo, ale musíme si přiznat, že remíza je spravedlivá. Chyběla nám lepší poslední přihrávka, ve finální fázi se nám nedařilo.

Před derby jsme mohli Slavii trochu dostat pod tlak, ale to se nám nepovedlo."

Jenže to se nepovedlo, před Boleslaví, Jabloncem a právě Libercem mají náskok jen dva body. A málem druzí ani nebyli. Nebýt šťastného gólu Kucky, který v 74. minutě vyrovnal na 1:1. Jeho ránu z 18 metrů tečoval mimo dosah brankáře Zlámala stoper Košťál.

"Byl to důležitý gól, přinesl nám aspoň bod," říkal Kucka. "Remíza je na domácí zápas samozřejmě málo. Ale co pak chceme, když neproměníme spoustu šancí. To, co jsme si vytvořili v první půli, se prostě dávat musí."

V předchozím domácím zápase dali sparťané čtyři góly za poločas, Brno pak nemělo šanci. "Vlítli jsme na ně, brzy jsme vedli a soupeř to pak musel otevřít. To se hned hrálo líp," vzpomínal Kucka.

Jenže když tentokrát soupeř z Liberce udržel do poločasu čisté konto, sparťané znervózněli. A od 70. minuty prohrávali. "To mi nebylo zrovna nejlíp, ale zase jsem si říkal, že máme ještě čas něco s výsledkem udělat," líčil Kucka.

Za čtyři minuty vyrovnal, ale víc už sparťané nestihli. A za týden už přijde zápas pravdy na Slavii. "Zatím na Slavii ještě nemyslíme, v týdnu máme pohár s Plzní," podotkl.