Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Artmedia by mohla hrát pohár v Hradišti

13 2006
Uherské Hradiště - V Uherském Hradišti se už za měsíc může hrát zápas Poháru UEFA! Fanoušci by sice nešli na domácí Slovácko, které si účast v evropských pohárech nevybojovalo, ale na utkání Artmedie Bratislava s Levski Sofie. "Pomohli bychom sousedovi a ještě něco vydělali," poznamenal Rudolf Baránek, ředitel Slovácka. Rozhodne se do týdne.

Artmedii, podzimní senzaci Ligy mistrů, totiž hrozí, že pohárový zápas proti Levski nebude moci odehrát v Bratislavě.

Její stadion pro evropské poháry nevyhovuje, tak její podzimní tažení v Lize mistrů vidělo Tehelné poli.

Jenže 15. února, kdy má domácí zápas s bulharským týmem hrát, nemusí být na stadionu Slovanu způsobilý trávník, protože hřiště není vyhřívané.

"Trávník sledujeme a teď je docela v dobrém stavu. Ale všechno se může rychle změnit," poznamenal pro agenturu SITA manažér bratislavského klubu Petr Kašpar.

Už na podzim se na Tehelnom poli málem nehrálo, poslední vystoupení v základní skupině Ligy mistrů proti Portu totiž provázela průtrž mračen a hrálo se v podstatě na neregulérním terénu.

Před zápasem se dokonce uvažovalo o přesunutí klíčového duelu a jednou z možností byla pražská Letná. Artmedia uhrála remízu 0:0 a třetím místem za Interem Milán a Glasgow Rangers si zajistila postup do Poháru UEFA.

Pro něj si už pro jistotu vybrala náhradní hřiště s předstihem, Uherské Hradiště dostalo přednost před stadionem Ernsta Happela ve Vídni.

"Jsme rádi, že si Artmedia vybrala nás. Chceme ukázat, že i velký zápas jsme schopni uspořádat," poznamenal Baránek. "Ještě to musí schválit město, které je vlastníkem objektu.

V Uherském Hradišti byl nový stadion pro osm tisíc diváků slavnostně otevřen v říjnu 2003.

Rozhodnutí, jestli se souboj 3. kola Poháru UEFA uskuteční v Bratislavě, nebo v Uherském Hradišti, padne nejpozději do příští středy.

"Také Levski musí dějiště zápasu poznat v předstihu," vysvětlil Kašpar.

Pokud by se v Uherském Hradišti hrálo, "doma" by si po delší době za hráli čeští fotbalisté Lukáš Hartig, Aleš Urbánek a Daniel Tchuř, kteří v Artmedii působí.

Navíc poslední slovenský mistr chce zlínského stopera Zdeňka Kroču či sparťana Martina Petráše.

O den později než zápas Artmedie nastoupí ve 3. kole Poháru UEFA v Praze slávisté proti Palermu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze