Apeniny zachvátily bitvy fanoušků

23 2000
Ř í m - Fanoušci fotbalistů SSC Neapol vyvolali v neděli potyčky s policií během druhého poločasu ligového utkání proti Boloni. Když se hosté ujali vedení 3:1, začali házet lahve naplněné vodou a kameny na příslušníky pořádkové služby, kteří před nimi vytvořili kordón. Mnozí fanoušci opustili stadión dávno před koncem, takže neviděli další dvě branky do sítě domácích. Policisté použili proti výtržníkům slzný plyn a zápas byl na několik minut přerušen, neboť látka se dostala do očí hostujícími brankáři Pagliukovi.

Hrstka diváků z Boloně musela zůstat na svých místech dlouho po zápase, potyčky totiž ještě pokračovaly i v okolí stadiónu, nad nímž kroužily dva vrtulníky, koordinující bezpečností akci.

Na turínském stadiónu Delle Alpi vybuchla po domácku vyrobená nálož, odpálená z ruky příznivce Ternany. Jeden návštěvník z tábora domácího druholigového AC byl hospitalizován s poruchou sluchu.

Fandové Brescie napadli automobil, vezoucí dceru klubového prezidenta Luigiho Corioniho. Ještě před utkáním proti Fiorentině tak reagovali na bossovo rozhodnutí přijmout další členy své rodiny do fotbalového vedení. Lehce zraněn byl pasažér na zadním sedadle vozu.

Policisté museli řešit i rozbroje mezi skupinami fanoušků Juventusu Turín a AC Milán, během níž létaly lahve. Dějištěm rvačky mezi příznivci Bergama a Piacenzy bylo nádraží ve druhém městě, ačkoli Bergamští tudy jen projížděli směrem do Bari.