Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Anketa zahájí stoleté oslavy

15 2000
P r a h a - Od Pláničky přes Bicana s Masopustem až po současného kapitána reprezentace Nedvěda, celou šíři nejlepších hráčů české a československé historie obsahuje desetičlenná nominace ankety Fotbalista století. Vyhlášení celkového vítěze v úterý 26. prosince odstartuje rok oslav sta let českého fotbalu. O den později vyvrcholí jiná fotbalová anketa Fotbalista roku, u níž byl zveřejněna patnáctičlenná nominace.

U příležitosti stoletých oslav už nyní vychází i kniha Jaroslava Šálka Český fotbal 1901/2001.

Fotbalistu století volilo šest desítek osob z řad trenérů, novinářů i samotných slavných postav historie. Výsledky budou vyhlášeny během tradičního Vánočního turnaje veteránů v hale pražské Slavie 26. prosince v 15.15 hodin. "Chtěli jsme, aby byla cena předávána ve společnosti fotbalistů a fotbalových fanoušků, ne na nablyštěném večírku," řekl šéfredaktor pořádajícího časopisu Gól Daniel Pacek.

Nejvíce hlasů se sešlo těmto deseti hráčům (v abecedním pořadí): Josef Bican, Karol Dobiaš, Andrej Kvašňák, Josef Masopust, Pavel Nedvěd, Zdeněk Nehoda, Ladislav Novák, Antonín Panenka, František Plánička, Ivo Viktor.

Vyhlášení ankety Fotbalista roku naopak nabídne velký společenský večer, na který jsou vedle nejlepších hráčů zváni i všichni ligoví fotbalisté. I oni se podíleli na volbě. Celkem 295 ligových hráčů společně s reprezentanty a trenéry od národního mužstva až po 2. ligu rozdělilo své hlasy mezi 141 fotbalistů.

Vítěz vzejde z patnáctičlenné nominace, po pěti navržených kandidátech mají doprovodné ankety Osobnost ligy, Talent roku a Trenér roku.

Nominace
Fotbalista roku:
Berger, Fukal, Horváth, Jarošík, Koller, Nedvěd, J. Novotný, Poborský, K. Rada, Rosický, Řepka, Ulich, Týce, Srníček, Šmicer.

Osobnost ligy: Kadlec, Machala, J. Novotný, K. Rada, Rosický.

Talent roku: Baroš, Čech, Grygera, D. Jarolím, Kobylík.

Trenér roku: Brückner, Hašek, Chovanec, Komňacký, Škorpil.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze