Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


ANKETA: Vyberte základní sestavu na kvalifikaci proti Slovensku

Slovinsko - Česko: Zdeněk Grygera - Český obránce Zdeněk Grygera v kvalifikačním utkání ve Slovinsku. | foto: ČTK

31 2009
Většina nepodala dobrý výkon, vůdce mu chybí kvůli trestu, další hráč je zraněný. Trenéra českých fotbalistů Petra Radu čeká při skládání sestavy na středeční kvalifikační utkání proti Slovensku těžká práce. Jak byste základní jedenáctku postavili vy?

Kapitán Tomáš Ujfaluši dostal v sobotu ve Slovinsku celkově druhou žlutou kartu v kvalifikaci a nesmí proti Slovákům hrát. Záložník Radek Šírl si poranil koleno a reprezentační soustředění už opustil.

Kým byste je nahradili? Kterým fotbalistou byste hru českého mužstva oživili? Kdo by po výkonu ve Slovinsku od začátku hrát neměl?

anketa

Kdo by měl proti Slovensku nastoupit v základní sestavě?

Rada má k dispozici devatenáct hráčů: tři brankáře, šest obránců, stejný počet záložníků a čtyři útočníky. Za Ujfalušiho a Šírla nikoho nového nepovolal. Kromě třetího brankáře tak všichni fotbalisté budou v nominaci na zápas.

Do branky jsou připraveni jednička Petr Čech a dále Jaroslav Drobný s Martinem Vaniakem.

V obraně chybí stabilní stoper Ujfaluši. Kdo tedy by měl bránit vedle Davida Rozehnala? Nabízí se několik možností. Kapitána lze nahradit Radoslavem Kováčem, což dělával Radův předchůdce Karel Brückner.

Defenzivní záložník Kováč hrál na stoperu v kvalifikaci o Euro 2008 právě proti Slovensku (3:1) a na Kypru (0:2). Na podzim 2007 to byly také poslední zápasy, v nichž Ujfaluši českému týmu chyběl. Poté nastoupil čtrnáctkrát za sebou.

Druhou variantou je přesun pravého beka Zdeňka Grygery na pozici stopera. Jeho místo na kraji obrany by pak zastal Zdeněk Pospěch. Nebo byste ve středu obrany dali šanci Markovi Suchému, který je v týmu nováčkem?

Na levý kraj jsou připraveni Marek Jankulovski s Michalem Kadlecem. Ten ve druhém poločase v sobotním utkání v Mariboru nahradil zraněného záložníka Radka Šírla ve středové řadě. Přesto se Kadlec lépe cítí mezi zadáky.

Jiný levonový fotbalista  - než Jankulovski s Kadlecem - ve výběru není. Kdo tedy na levou stranu zálohy?

Za národní tým tam hráli už Jaroslav Plašil i Jan Polák, kteří v Mariboru společně bojovali ve středu záložní řady. Tam je mohou zastoupit Marek Matějovský či David Jarolím, kteří se na hřiště nedostali.

Ze záložníků zbývá Libor Sionko, jehož místo je na pravém kraji.

Na hrotu ve Slovinsku nastoupili Milan Baroš s Václavem Svěrkošem, ale téměř vůbec se neprosadili. Měli by dostat dál důvěru, nebo by bylo lepší nasadit Tomáše Necida? Ten naskočil na posledních dvanáct minut a měl dobré okamžiky. Krátce si zahrál i čtvrtý útočník Martin Fenin.

anketa

Kdo by měl proti Slovensku nastoupit v základní sestavě?

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze