Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


ANKETA: Vyberte sestavu na přípravný duel s Maltou

Jen Tomáš Necid (v horní řade druhý zleva) je v nominaci české reprezantace pro přípravný duel s Maltou. Na snímku je základní sestava z dubnového kvalifikačního utkání proti Slovensku. | foto: Michal Šula, MF DNES

2 2009
Kdo nahradí Petra Čecha? Jak bude vypadat obrana bez Ujfalušiho a spol.? Kteří fotbalisté nastoupí v záložní řadě a v útoku? Složte v anketě iDNES.cz základní sestavu české reprezentace pro nadcházející přípravný duel proti Maltě.

Češi nastoupí proti jednomu z evropských outsiderů v pátek 5. června v Jablonci od 17.20. Nový kouč František Straka nemohl dát dohromady nejsilnější výběr. "Je konec sezony, hráči léčí nejrůznější zdravotní problémy," vysvětlil Straka.

anketa

Sestavu pro duel s Maltou můžete vybírat zde

Z mužstva, které na přelomu března a dubna bylo u kvalifikační remízy ve Slovinsku a domácí porážky se Slovenskem, nominoval jen Zdeňka Pospěcha, Michala Kadlece, Davida Lafatu a Tomáše Necida. Jenže Pospěch se den přes srazem omluvil kvůli zranění.

Na Maltu má Straka k dispozici devatenáct hráčů, z nichž je jedenáct nováčků. Stejný počet působí i v české lize. Jsou mezi nimi i oba brankáři Tomáš Grigar se Zdeňkem Zlámalem.

Obránců je ve výběru šest, z nichž čtyři jsou stopeři. Slávistický kapitán Erich Brabec, sparťanská opora Roman Hubník, čerstvý německý mistr Jan Šimůnek a teplický Martin Klein.

Na pravý kraj obrany zbývá David Limberský, vlevo zase Michal Kadlec.

Do středové řady bude Straka vybírat ze sedmi záložníků. Až na Tomáše Hübschmana však všichni mají místo spíš na krajích.

Petr Benát a Martin Fillo vpravo. Radek Šírl, Jaroslav Černý a Daniel Pudil vlevo. Do středu bychom tak mohli vedle defenzivního Hübschmana zařadit ofenzivního Daniela Koláře, který má podobnou roli v Plzni.

Do útoku lze vybírat mezi vysokými forvardy Tomášem Necidem, Lukášem Magerou a Michalem Papadopulosem, nebo štírkem Davidem Lafatou.

anketa

Sestavu pro duel s Maltou můžete vybírat zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze