Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


ANKETA: Kteří fotbalisté by proti Slovensku měli být v základní sestavě

Trénink české reprezentace - Trénink české fotbalové reprezentace v Kunicích. | foto: ČTK

4 2009
Měl by Tomáš Rosický nastoupit od začátku? Jak by mělo vypadat složení obrany? Kdo by měl hrát vedle Jana Kollera v útoku?

V anketě iDNES.cz vyberte základní sestavu české fotbalové reprezentace pro sobotní kvalifikační zápas proti Slovensku. Bitva v Bratislavě o postup na mistrovství světa se přiblížila.

Český trenér Ivan Hašek pozval jedenadvacet hráčů. Z původní nominace vypadl zraněný Jan Polák, kterého nahradil Radoslav Kováč.

V kádru jsou dva gólmani, osm obránců, sedm záložníků a čtyři útočníci. Mezi ně patří i fotbalisté, kteří v národním týmu dlouho nehráli: Jan Koller chyběl čtrnáct měsíců, Tomáš Rosický téměř dva roky a Martin Jiránek od března 2007.

anketa: Kdo by měl hrát proti Slovensku?

Vyberte základní sestavu pro duel v Bratislavě

Nejzkušenějším reprezentantem je s devadesáti starty Koller, který je s 55 góly i nejlepším střelcem. Zároveň v šestatřiceti je také nejstarší.

Česko má až na Poláka k dispozici nejsilnější možný tým, na některé místa v sestavě je několik adeptů. I pro kouče Haška může být složité se do správného složení mužstva trefit.

Přemýšlet nemusí nad postem gólmana, tam jsou role dané: jednička Petr Čech, dvojka Jaroslav Drobný.

Na čtyři místa v obraně je osm kandidátů: Zdeňkové Grygera s Pospěchem hrají ve svých klubech na pravém kraji, vlevo připadají v úvahu Marek Jankulovski s Michalem Kadlecem.

Dva stopery lze vybrat mezi Romanem Hubníkem, Jiránkem, Davidem Rozehnalem a Tomášem Sivokem.

V nominaci záložníků je konečně uzdravený Tomáš Rosický, který však od ledna 2008 neodehrál jedinou soutěžní minutu. Je tedy na zvážení, zda by měl hrát od začátku, byť jeho fotbalové kvality jsou daleko vyšší než u všech spoluhráčů.

Vedle Rosického jsou v nominaci pro středovou řadu ještě Kováč, Jaroslav Plašil, David Jarolím, Tomáš Hübschman, Daniel Pudil a lze tam zařadit i Jiřího Štajnera. V Hannoveru sice hraje v útoku, ale v srpnové přípravě proti Belgii si dobře vedl na pravém kraji zálohy.

Na hrot vedle Kollera lze vybrat ze současného kádru Milana Baroše, Tomáše Necida a Václava Svěrkoše. Útok Koller - Baroš patřil před pěti lety k nejlepším v Evropě.

Jakou sestavu byste tedy pro klíčový kvalifikační duel vybrali?

anketa: Kdo by měl hrát proti Slovensku?

Vyberte základní sestavu pro duel v Bratislavě

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze