Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na fotbalové mistrovství světa nepostoupíme, shodují se experti

Odborníci se shodují, že česká reprezentace na mistrovství světa nepostoupí. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

9 2013
Ani fotbaloví odborníci už nevěří, že česká reprezentace postoupí na mistrovství světa 2014. Vyhrát všechny tři zápasy, to se jim zdá moc. Na druhou stranu se zastávají trenéra Michala Bílka, který by podle nich měl dokončit kvalifikaci.

Petr Mikolanda

Bývalý útočník West Hamu

Fotbalista Petr Mikolanda

"Věřím tak na deset procent. Zavařili jsme si to nejvíc, jak jsme mohli. S Arménií jsme prohráli impotencí v koncovce, jinak jsme dvě třetiny zápasu hráli velmi dobře. Spousta lidí nadává na trenéra i hráče, srovnávají tým s generací Nedvěda, Poborského, Šmicera a Kollera, což nejde. Jsou to jiní hráči, hrají v jiných klubech, jsou jinak mentálně silní. Všude slyším, jak je všechno v nároďáku špatně, ale jak to vylepšit? Kdo by měl být nástupce Bílka, který by vyhovoval všem? Šance už máme malé, ale pořád jsou. Italové v Praze nic nehráli, můžeme je porazit."

Václav Daněk

Bývalý útočník a reprezentant

Odhalení Zdi slávy Baníku Ostrava: Václav Daněk

"Prohráli jsme s Arménií, všechno se bortí. I když se pořád mluví o tom, že je ještě teoretická šance, myslím, že už je hotovo. V téhle situaci a rozpoložení není v našich silách udělat devět bodů. Vyhrát v Itálii? To je moc těžký úkol! Michal Bílek asi ten tlak neustojí, nejspíš dojede kvalifikaci. Teď by byla hloupost měnit trenéra, když se hraje pátek - úterý, ale nový cyklus začne už někdo jiný. Že by pokračoval Bílek, to se mi zdá skoro vyloučené. Práce mu asi velkou radost nedělá, což se nedivím, když jsou tři čtvrtiny národa proti němu."

Günter Bittengel

Bývalý útočník a trenér

Günter Bittengel

"Snažím se myslet pozitivně, ale když se podívám, jak probíhá kvalifikace, tak se obávám, že už v silách našeho mužstva není tenhle vývoj zvrátit a o baráž zabojovat. Naše hra nemá dynamiku, nedáváme góly... Z mého pohledu není za všechno vinen trenér Bílek. Je to vrchol systému, někdo by se měl zamyslet, jestli je reprezentace správně vedená už od juniorských týmů i manažersky. Hrát poslední tři zápasy venku, to se mi nezdá šťastné. Kluci do Itálie nepojedou pod tlakem, když neuspějí, málokoho to překvapí."

Miroslav Koubek

Trenér reprezentace do 19 let

Miroslav Koubek

"Šance na mistrovství světa už je velmi malá, můj pocit z toho je dost skličující. Nevěřím, že bychom ze tří zápasů udělali devět bodů. Hodně lidí volá po odvolání trenéra Bílka, ale myslím, že by měl kvalifikaci dodělat, i kdyby to nevyšlo. Teď bych ho neodvolával. Před zápasem v Itálii je zapotřebí odrazit se od prvního utkání v Praze, kdy jsme hráli výborně. Kluci si musí dát do hlavy pozitivní myšlení, nastavit to tak, že na ně máme a jdeme to utkání vyhrát. Přesto opakuji: Nevěřím, že dokážeme všechny zbývající zápasy vyhrát."

Věříte, že čeští fotbalisté postoupí na mistrovství světa?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 11. září 2013. Anketa je uzavřena.

NE 22044
ANO 2193
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze