Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrba, Chovanec, Zeman... Kdo u reprezentace nahradí trenéra Bílka?

KDO ZA BÍLKA? Nejžhavějším kandidátem bude Pavel Vrba, který v současnosti trénuje Viktorii Plzeň. | foto: ČTK

11 2013
Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek nesplnil úkol. Národní tým bude chybět na mistrovství světa 2014 v Brazílii, a tak u mužstva končí. Kdo bude jeho nástupcem? Kdo je ve hře?

Pavel Vrba (49 let)

FANOUŠCI, DÍKY. Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba děkuje fanouškům za

Nejvýraznější český trenér současnosti, jasný favorit na uvolněné místo. S Plzní postoupil podruhé do Ligy mistrů, tým pod ním dlouhodobě hraje atraktivně a sebevědomě. Právě to české reprezentaci chybí. Plzeň ho ovšem (zatím) nemíní uvolnit.

Jakub Dovalil (39 let)

Jakub Dovalil

Pro někoho možná překvapivá volba. Přeci jen nemá "velké" jméno, ale současný kouč reprezentační jedenadvacítky je považovaný za velkého odborníka. Umí formulovat svoje názory a představy. Výhodou je, že zná prostředí ve fotbalové asociaci, jen by povýšil.

Jaroslav Šilhavý (51 let)

Liberecký trenér Jaroslav Šilhavý během utkání v Terstu proti Udine.  Utkání...

U reprezentace dělal léta asistenta Karlu Brücknerovi i Petru Radovi, teď zažívá krásné časy v Liberci, s nímž loni získal titul a letos překvapivě prošel do Evropské ligy. Šilhavý je vyhlášený slušňák, ve fotbale je to respektovaná osobnost.

Vítězslav Lavička (50 let)

ZATLESKEJME SI. Sparťanský trenér Vítězslav Lavička je relativně spokojený.

Vyrovnaná osobnost se zkušenostmi. Ze Sparty umí odolávat tlaku, veřejnost ho vnímá jako velkého gentlemana, čímž získává plusové body a sympatie. Získal titul s Libercem i se Sydney, umí vytvořit skvělou týmovou atmosféru.

Jozef Chovanec (53 let)

Trenér fotbalistů AC Sparta Praha Jozef Chovanec při utkání s FK Příbram (26.

Není vzorem vizionáře, který dbá na nejmodernější trendy. Reprezentaci trénoval před Karlem Brücknerem -  a byl celkem úspěšný, stejně jako ve Spartě. Jeho výhodou je to, že bývá imunní vůči kritice z médií či od fanoušků. Teď je volný a na reprezentaci by se asi cítil.

Zdeněk Zeman (66 let)

PŘÍSNÝ DOHLED. Trenér Zdeněk Zeman diriguje fotbalisty AS Řím.

Po předčasném konci v AS Řím je bez práce. Už dřív připustil, že by měl o český národní tým zájem. V Itálii si vybudoval renomé, jeho týmy vždy hrají velmi ofenzivně. Nenechá si mluvit do práce, má svou filozofii, z níž neuhýbá.

Karel Jarolím (57 let)

ÚLEVA. Trenér Slavie Karel Jarolím po utkání s Mladou Boleslaví

Přísný a nesmlouvavý kouč, který nedělá kompromisy. Se Slavií po letech bídy dvakrát dosáhl na titul a došel s ní i do Ligy mistrů. Je ovšem podepsaný i pod následným úpadkem. Teď má lukrativní angažmá ve Spojených arabských emirátech.

Ivan Hašek (50 let)

Ivan Hašek se na 13. valné hromadě fotbalové asociace vzdal své funkce předsedy.

Bývalý reprezentační kapitán a uznávaný odborník, který část sympatií ztratil, když před dvěma roky odstoupil z pozice šéfa svazu. Nelíbily se mu poměry ve fotbale. Ty se přitom za dobu, co není ve funkci, nezměnily...

Někdo další

Jaroslav Hřebík, František Komňacký, Miroslav Beránek, Josef Csaplár - jména, která mohou být také vyřčena, ale pravděpodobnost, že by byla reálně ve hře, je z různých důvodů poměrně malá.

Kdo by podle vás měl ve fotbalové reprezentaci nahradit trenéra Michala Bílka?

celkem hlasů: 19332

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 13. září 2013. Anketa je uzavřena.

Zdeněk Zeman 13104
Pavel Vrba 2827
Jakub Dovalil 1636
Někdo jiný 479
Ivan Hašek 316
Jozef Chovanec 260
Vítězslav Lavička 250
Jaroslav Šilhavý 240
Karel Jarolím 220
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze