Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ty peníze byly na trávníku vidět, říká Fiala k výhře City nad Plzní

ACH JO. Plzeňský záložník Milan Petržela se drží za hlavu. | foto:  Michal Šula, MAFRA

18 2013
Čeho si všiml bývalý fotbalový reprezentant Jan Fiala při úterním zápase Ligy mistrů na plzeňském stadionu? "Ty peníze prostě byly na trávníku vidět," glosuje prohru Plzně s Manchesterem City 0:3. Naráží na fakt, že cena řady hráčů anglického velkoklubu by pokryla několikaletý rozpočet Západočechů.

Přemysl Bičovský

Bývalý reprezentant

Přemysl Bičovský, trenér fotbalistů Ústí nad Labem.

"Úplně jasně se projevila fotbalové kvalita. Špičkový tým naší a anglické ligy, to je prostě velký rozdíl. bezbrankový poločas byl sice pro Plzeň příjemný, ale nezapomínejme, že domácí tým několikrát podržel skvělými zákroky brankář Kozáčik. Navíc bylo otázkou času, jak dlouho takové skóre vydrží. Když pak brzo po přestávce přišla ztráta míče na půlící čáře a chyba stopera Hejdy, hodně se vyjasnilo. City pak rychle přidalo další dva góly a bylo po zápase. Plzeň sice předvedla obětavý a kvalitní výkon, ale jenom na české poměry. Soupeř byl na mnohem vyšší úrovni.

Jan Fiala

Bývalý reprezentant

Bývalý fotbalista Jan Fiala

"První poločas byl ze strany Plzně jakž takž, ale potom už na trávníku ty peníze byly vidět. Rozhodujícím momentem byl první gól, který padl po chybě nezkušeného Hejdy. Když pak Plzeň rychle inkasovala další dva góly, nebylo co řešit. City domácí fotbalisty udolalo hlavně systémem krátkých přesných přihrávek, jeho hráči mohli dávat míče i na obsazené a věděli, že je dostanou zpátky. Rozdíl ve fotbalových kvalitách byl zkrátka markantní."

Antonín Panenka

Bývalý reprezentant

Antonín Panenka

"Ještě jsem neviděl, aby nějaké mužstvo plzeňský tým eliminovalo tak, jak to udělalo City. Hráči anglického celku protihráče perfektně atakovali, nenechali je hrát a navíc k tomu každý přidal skvělou práci s míčem. I když půle skončila bez branek, měli hosté od samého začátku navrch, navíc párkrát čaroval brankář Kozáčik. Ale každému muselo být jasné, že je jen otázkou času, kdy se City prosadí gólově. Pro mě to bylo nejlepší mužstvo, které jsem tady viděl proti Plzni hrát."

Vladimír Táborský

Bývalý reprezentant

Fotbalový trenér Vladimír Táborský

"O zasloužené výhře City nebylo pochyb, domácím obětavý a bojovný výkon nestačil. Projevila se obrovská kvalita hostujících fotbalistů i jejich výrazná herní převaha. Výhra anglického týmu tak mohla být i vyšší. V první půli měla Plzeň jakés takés možnosti na zakončení, ale všechny její naděje se rozplynuly brzo po přestávce. City mělo znamenité kvality na každém postu, předvedlo se jako tým bez slabin a prosadit se proti takovým esům, jakými jsou Agüero, Touré, Džeko, Kompany a další, to prostě nešlo. Fotbal v podání vítězů jsem si prostě vychutnal a na poražených si cením jejich velké snahy až do konce zápasu o alespoň čestnou branku."

Ladislav Vízek

Bývalý reprezentant

Někdejší fotbalový reprezentant Ladislav Vízek

"Tak tenhle soupeř byl opravdu nad plzeňské síly. City se na zápas perfektně připravilo, bylo jasné, že nechce opakovat selhání z minulých ročníků Ligy mistrů. A i když domácí fanoušci měli po bezbrankovém poločase hlavně díky brankáři Kozáčikovi jistou naději, jak se říká, pravda se nakonec ukázala. A jednoznačné vítězství a výkon anglického týmu ještě umocňuje fakt, že se takhle ukázal na soupeřově hřišti. Pro Plzeň to byl strašně těžký zápas a rozdíl v kvalitě české a anglické ligy byl evidentní."Najdete na iDNES.czmobilní verze