Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ani šest litrů vody málem v horku nestačilo

Karel Brückner a Vratislav Lokvenc - Kouč Karel Brückner udílí pokyny Vratislavu Lokvencovi v průběhu utkání s USA. | foto: ČTK

13 2006
Gelsenkirchen - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Třiceti stupňové teploty a velké dusno v téměř uzavřené aréně v Gelsenkirchenu přitížily hlavně Davidu Rozehnalovi. "Po zápase mi bylo zle, možná jsem měl i lehký úpal," přiznal český stoper. Druhý den však už byl v pořádku a lehký trénink absolvoval bez potíží.

Na stadionu bylo jako v sauně, stěžovali si někteří čeští fotbalisté. Jako v prádelně, říkali jiní.

"Každopádně to pro fotbal nebylo dobré," řekl kouč Karel Brückner.

Navíc život hráčům ještě stěžovali pořadatelé, kteří znemožňovali občerstvení. "To jsem nechápal, nerozumím tomu. Když jsme hráli v Austrálii, tak tam rozhodčí dělal přestávky," zlobil se český trenér.

Co udělá skleníkové počasí s organismem?

"Zvyšuje únavu, dřív docházejí síly a může dojít k dehydrataci, na což málem doplatil Rozehnal," poznamenal lékař mužstva Jiří Fousek.

"Po zápase jsem hned vypil dva litry vody, večer pak ještě další litr a půl. Za den jsem do sebe dostal tak šest litrů. Je to sice dost, ale v tomhle počasí je to nutné," popisoval Rozehnal.

Ještě před týdnem byla v Německu zima, ale během týdne se počasí radikálně změnilo.

"Na soustředění v Seefeldu jsme trénovali v dešti, ráno bylo šest stupňů a teď je strašný vedro."

Proto byli fotbalisté druhý den po zápase se Spojenými státy unavení, navíc bylo opět velké horko. "Jestli půjdu na golf? Asi ne, v tomhle počasí si radši odpočinu," plánoval Karel Poborský.

"Když se vyhraje, tak únava rychle zmizí. Půjdu do bazénu a pak to dospím. A večer se v televizi kouknu na Brazilce," říkal Rozehnal.Najdete na iDNES.czmobilní verze