Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ani Koller prý odplatě za EURO 96 nezabrání

15 2000
K n o k k e - H e i s t - V předvečer zápasu s Českou republikou zavládlo v táboře francouzských fotbalistů příměří. Trenér Roger Lemerre poprvé od začátku týdne předstoupil před novináře, ale v písemném prohlášení zdůraznil, že tak učinil jen pro to, že mu to ukládá reglement UEFA. "Každý den nacházím v novinách chyby, nepravdy a vymyšlené příběhy. Za napětí mohou novináři," řekl francouzský kouč. "Sladký fotbal, ale kyselé vztahy," vystihl dosavadní účinkování francouzského týmu na mistrovství Evropy zpravodaj agentury Reuters.

O českém mužstvu hovořil Lemerre velmi stručně. "Má výborné hráče. Tým, který byl před čtyřmi lety ve finále, se za tu dobu nijak zvlášť nezměnil." Na otázku, jestli by byl spokojen s remízou, reagoval poněkud podrážděně: "Nemám žádnou černobílou taktiku. Netvrdím, že chci všechno, nebo nic. Při určitém vývoji zápasu, může být i remíza úspěchem. Máme přece tři body k dobru."

Víc se rozhovořil, když přišla řeč na nejlepšího českého útočníka. "Myslím si, že budoucnost patřím takovým fotbalistům jako je Koller. Nebude to hned, ale vývoj půjde tímto směrem," zavěštil si Lemerre, že v příštích letech ovládnou fotbal dlouháni. O střelci Anderlechtu hovořili pochvalně i hráči. "S ním mohou být problémy. Kombinace boxera a basketbalisty je velmi nebezpečná," řekl obránce Laurent Blanc.

"Opravdu má dva metry? To snad není možné. Viděl jsem ho jen v televizi, ale připadal mi velmi rychlý a obratný. To přece obři nebývají," žasl brankář Fabien Barthez. "Marcel si s ním poradí," uklidňoval spoluhráče Frank Leboeuf a dodal, že Desailly je přece z anglické ligy zvyklý bojovat s vysokými útočníky.

Experti se shodují, že Francie má silnější tým než před dvěma lety, kdy vyhrála mistrovství světa. Za dva roky prohráli Francouzi z 33 utkání jen jediné - doma s Ruskem 2:3. Trenér Roger Lemerre, jenž po triumfu v St. Denis vystřídal Aimého Jacqueta, zdědil prakticky kompletní kádr, a přidal k němu to, co mu chybělo - špičkového útočníka Nicolase Anelku.

Oba týmy se naposledy střetly před čtyřmi lety v semifinále mistrovství Evropy v Manchesteru a čeští fotbalisté zvítězili po bezbrankovém průběhu až na penalty. "Ze všech zápasů, co jsme v posledních letech sehráli, mně právě tenhle leží nejvíc v žaludku," potvrdil Youri Djorkaeff, že prahne po odvetě. V pátek od 18 hodin bude mít příležitost.

Předpokládaná sestava Francie:

Barthez - Thuram, Desailly, Blanc, Lizarazu - Deschamps, Petit, Djorkaeff, Zidane - Henry, Anelka

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze