Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Anglie ve Vaduzu nakonec hrát bude

24 2003
Vaduz - Evropská fotbalová unie (UEFA) rozhodla, že sobotní zápas anglické reprezentace v lichtenštejnském Vaduzu v kvalifikaci na Euro 2004 se uskuteční podle původních plánů v alpském knížectví. Problém s bezpečností hostujících hráčů kvůli válce v Iráku se podařilo vyřešit. Oznámili to v pondělí večer zástupci fotbalové federace pořadatelské země a anglická asociace to potvrdila.

Lichtenštejnská policie a fotbalový svaz nejprve musely vyřešit, kde získají bezpečnostní záruky, které UEFA požaduje kvůli válce v Iráku. Zápas Anglie je totiž považován za velice rizikový, za svůj cíl by si ho kvůli přímé účasti Velké Británie v bojích v Iráku mohli vybrat demonstranti i teroristé.

Původní termín pro předložení bezpečnostních opatření, který stanovilo vedením evropského fotbalu, vypršel v pondělí dopoledne. UEFA se však rozhodla lhůtu prodloužit. "Jsme šťastní, že se zápas uskuteční. V předchozích dnech jsme absolvovali spousty jednání," řekl s úlevou místopředseda lichtenštejnské fotbalové federace Fredi Hilti.

Také anglická strana je s vyřešením problému spokojená. "Chtěli jsme, aby se hrálo v původním termínu. To se teď potvrdilo, takže jsme spokojení. Trvalo to sice déle, než jsme čekali, ale teď už se můžeme zase soustředit jen na fotbal," řekl mluvčí anglické asociace Paul Newman.

Problémem Lichtenštejnska je především malá síla policie, která v této zemi čítá pouhých 70 mužů. Funkcionáři se tak musejí spoléhat na pomoc policejních sil ze sousedního Rakouska a Švýcarska. Podle posledních zpráv se jim podařilo získat přibližně tisíc rakouských a švýcarských policistů, kteří tak
zajistí ostrahu Rheinparkstadionu s kapacitou 3500 diváků.

Lichtenštejnští funkcionáři se původně obávali, že na pomoc od sousedů nebudou moci spoléhat, protože v obou zemích jsou na nadcházející víkend hlášeny protestní akce proti válce v Iráku. "Pokud se demonstrace v Rakousku a Švýcarsku opravdu uskuteční, nebudeme moci zajistit dostatečný počet policistů na zápas s Anglií," obával se výkonný ředitel lichtenštejnského fotbalového svazu Roland Ospelt.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze