Anglie porazila Německo 1:0

C h a r l e r o i - Angličtí fotbalisté porazili v utkání skupiny A na mistrovství Evropy v belgickém Charleroi Německo 1:0. Vítěznou branku dal v 53. minutě Shearer. Angličané získali tři body do tabulky. Poražený tým má na kontě jeden a naděje obhájců titulu na postup do čtvrtfinále se tak značně zmenšila.On-line reportáž ze zápasu najdete ZDE

Od počátku střetnutí dominovaly na obou stranách především obrany. Němci byli aktivnější, ale potřebný efekt chyběl. Dlouho nevýrazní Angličané se chytili po přiležitosti Owena a krátce po přestávce gólově udeřili. Beckhamův centr z hlouby pole doletěl až k zadní tyči a Shearer, stojící za obranou protivníka, vcelku pohodlně vsítil vedoucí branku. Ribbeckovi svěřenci sáhli k náporu, ale s přibívajícími minutami narůstala nervozita a přibyly nepřesnosti. Pozorná defenziva Anglie chybu neudělala a Keeganův tým si připsal první a nesmírně důležité body na tomto šampionátu.

Výsledek:
Anglie - Německo 1:0 (0:0)

Branka: 53. Shearer. Rozhodčí: Collina - Zuccolini (oba It.), Martin Nieto (Šp.). ŽK: Beckham - Jeremies, Babbel. Diváci: 28.000.

Sestavy:
Anglie:
Seaman - G. Neville, Keown, Campbell, P. Neville - Beckham, Scholes (72. Barmby), Ince, Wise - Owen (61. Gerrard), Shearer.

Německo: Kahn - Matthäus - Babbel, Nowotny - Deisler (72. Ballack), Hamann, Jeremies (78. Bode), Scholl, Ziege - Jancker, Kirsten (70. Rink).

Hlasy trenérů po utkání:
Kevin Keegan (Anglie):
"Opravdu jsem si zápas užil, i když ve druhém poločase to byly velké nervy. Byli jsme na tom po porážce s Portugalskem špatně, ale dokázali jsme, že Anglie se tak snadno nevzdává. Podali jsme mnohem lepší výkon ve skvělé atmosféře a jsem rád, že to vyšlo. Žili jsme ve velkém očekávání, podobně jako lidé doma, a velice si cením toho, že jsme jim mohli udělat radost. Pokusíme se o to příště znovu."

Erich Ribbeck (Německo): "Touto prohrou jsme si způsobili veliké problémy, i když musím říci, že ty začaly už ztrátou bodů v zápase s Rumunskem. Nemyslím, že bychom si dnes zasloužili prohrát. V první půli jsme dominovali a měli šance, ve druhém byl sice lepší soupeř, ale příležitost měl jen jednu a tu proměnil, což rozhodlo o výsledku."

Tabulka:
1. Portugalsko 2 2 0 0 4:2 6
2. Anglie          2 1 0 1 3:3 3
3. Rumunsko    2 0 1 1 1:2 1
3. Německo     2 0 1 1 1:2 1

Souboj Philipa Nevilla s Ulfem Kirstenem v utkání Anglie - Německo na mistrovství Evropy.