Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Anglie nechce na zápasech venku své fanoušky

13 2003
Londýn - Anglie chce hrát zbývající utkání na hřištích soupeřů ve fotbalové kvalifikaci o mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku bez svých fanoušků. Vedení svazu kvůli obavám z násilností zastavilo prodej vstupenek na zápasy v Makedonii a Turecku. Tím se funkcionáři Fotbalové asociace (FA) chtějí vyhnout hrozbě neúčasti na evropském šampionátu.

"Přijali jsme toto opatření na základě vyhodnocení bezpečnostní analýzy, kterou jsme měli k dispozici," vysvětlil neobvyklý postup svazu jeho ředitel pro marketing a komunikaci Paul Barber.
 
Vedení UEFA již Anglii pohrozilo, že v případě opakování výtržností z domácího utkání s Tureckem bude uvažovat o jejím vyloučení ze šampionátu v Portugalsku, anglický svaz chce proto zamezit přítomnosti výtržníků na zápasech venku.

"Každý, kdo bude ignorovat naši výzvu a do Makedonie odjede, bude se moci na stadion dostat jen díky falešné vstupence z černého trhu. To by však pro něj bylo velmi nebezpečné, protože ve spolupráci s místní policií všechny hříšníky zadržíme a bude jim hrozit doživotní zákaz vstupu na jakékoliv zápasy Anglie," vysvětlil Barber opatření pro zářijový zápas v Makedonii.

Obdobná praxe přitom bude zavedena i pro další utkání o měsíc později v Istanbulu.

Výtržníci naposledy narušili dubnové utkání anglických fotbalistů s Tureckem v Sunderlandu, kde několikrát vtrhli na hřiště. Anglická asociace za to zaplatila rekordní pokutu 150.000 švýcarských franků (přes tři miliony korun).

Autoři: ,


Témata: Anglie, UEFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze