Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Angličtí fanoušci řádili v Curychu

29 2003
Curych - Angličtí fotbaloví fanoušci vyrazili z ostrovů na kontinent a opět se to neobešlo bez výtržností. Anglii v kvalifikaci o Euro 2004 hostí v sobotu Lichtenštejnsko, ale někteří její fandové dojeli jen do Curychu. V pátek tam přiletělo zhruba 800 anglických příznivců a policie během noci zadržela 25 z nich kvůli výtržnictví a poškozování cizího majetku.

Proslulí 'hooligans' se před cestou do Vaduzu chtěli posilnit v curyšských barech. V ulicích švýcarského města se střetli s ochránci pořádku, na které házeli lahve a kamení.

Policisté proti násilníkům použili slzný plyn a gumové projektily. Třicetiletého Brita zasáhli několikrát do nohy, takže musel být stejně jako několik dalších lidí ošetřen v nemocnici.

Švýcarsko má s anglickými fanoušky ještě čerstvé zkušenosti z loňského listopadu. Po utkání Basileje s Liverpoolem zatkla policie přes 40 příznivců hostujícího mužstva kvůli vandalismu.

Kvalifikační zápas mezi Anglií a Lichtenštejnskem vyhodnotila jako rizikový i Evropská fotbalová unie a v týdnu se dokonce jednalo o jeho odložení. Kvůli britské účasti ve válce v Iráku se UEFA obávala, že utkání se stane terčem demonstrantů proti válce nebo teroristů.

Policie alpského knížectví má omezené možnosti jak případné problémy zvládnout, protože má ve svých řadách jen 70 mužů. Ve Vaduzu se bude hrát na nejmenším stadionu vyhrazeném mezinárodním zápasům v Evropě a Angličané obdrželi jen 900 vstupenek.

Autor:


Témata: Anglie, Curych, hooligans, UEFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze