Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Anglický sudí dal Šimuničovi tři karty

23 2006
Berlín - Anglický rozhodčí Graham Poll udělal na fotbalovém mistrovství světa ohromnou chybu, když v duelu Chorvatska s Austrálií udělil Josipu Šimuničovi tři žluté karty! Trest za jeho omyl vynese komise rozhodčích. Verdikt je očekáván dnes večer nebo v sobotu. Nejspíš však na šampionátu už skončil.

Poll ukázal chorvatskému obránci první žlutou kartu v 60. minutě, druhou, po které měla automaticky následovat červená, hráči udělil v 90. minutě.

Vyloučení se však Šimunič dočkal až v třetí minutě nastavení, kdy dostal žlutou kartu potřetí.

Na nejvyšší úrovni nevídanou hrubku rozhodčího kritizoval předseda FIFA Sepp Blatter. "Nedokážu pochopit, jak může čtyřčlenný rozhodcovský tým něco takového dopustit. Jako by měli všichni najednou dočasný výpadek vědomí," prohlásil Blatter.

"Právě kvůli takovým situacím mají komunikační systém. Asistenti a čtvrtý rozhodčí mají právo hlavního zavolat a upozornit ho," dodal.

Na chybu prý Polla už při zápase upozorňoval australský reprezentant Mark Viduka. "Šel jsem k němu a říkal mu, že mám dojem, že už tomu hráči jednou žlutou dával. Řekl mi, že to je první, ale já si byl jistý, že je druhá," uvedl útočník Middlesbrough.

Pollovi na čarách asistovali krajané Philip Sharp a Glenn Turner, čtvrtým rozhodčím byl Kevin Stott ze Spojených států amerických. Pátým sudím, připraveným zaskočit v týmu v případě nějakého zranění, byl další Američan Gregory Barkey.

Mluvčí FIFA Markus Siegler potvrdil, že podobná situace je na finálovém turnaji raritou. "Je to poprvé v historii mistrovství světa, když jeden hráč dostal v jednom zápase tři karty. To je trochu moc," řekl.

Konečná remíza 2:2, která pro Chorvaty znamenala vyřazení, ovšem pořadatelům ušetřila velké problémy. Kdyby Australané prohráli, mohli by podat protest a FIFA by musela nařídit opakování zápasu. Stejně dopadl po technické chybě rozhodčího loňský kvalifikační duel Uzbekistán - Bahrajn.

Poll třikrát trestá Šimuniče

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze