Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Anglické listy své hráče vůbec nešetří

21 2000
L o n d ý n - Okamžikem šílenství nazval britský deník The Sun zákrok anglického obránce Phila Nevilla proti rumunskému útočníkovi Moldovanovi dvě minuty před koncem úterního zápasu skupiny A na fotbalovém mistrovství Evropy. Nařízený pokutový kop Ganea proměnil a Anglie po prohře 2:3 do čtvrtfinále šampionátu nepostoupila. "K zemi a ven," výstižně popisuje palcový titulek skluz anglického obránce i to, co po nařízené penaltě následovalo.

I když byl anglický slovník po zákroku Nevilla obohacen o nový výraz "nevastated" (namísto devastated - devastován), trenér Kevin Keegan i britský tisk nedávají vinu za předčasné vyřazení ze soutěže jenom obránci Manchesteru United.

"Anglie má, co si zasloužila. Hráči Kevina Keegana se od první až do poslední minuty dopouštěli těch nejzákladnějších chyb," popsal The Sun jeden z nejhorších výkonů Anglie posledních let. Podruhé na turnaji přišla Anglie o vedení - s Rumunskem vyhrávali Angličané 2:1 a s vítězem skupiny Portugalskem po 18 minutách hry dokonce 2:0.

"A je téměř směšné si jakkoli myslet, že měli byť tu nejmenší naději zvítězit v turnaji," konstatuje nejrozšířenější britský deník. "Lidé budou sice tvrdit, že Anglii dělily pouhé dvě minuty od postupu do čtvrtfinále, ale kdyby se tak stalo, byla by to ta největší nespravedlnost na tomto turnaji," míní The Sun.

"Další penalta, další porážka, další katastrofa," lapidárně popsal situaci deník The Mirror. "Nepotřebovali jsme UEFA, aby nás vykopla. Udělali jsme to sami," hořce konstatuje list. "Můžeme všichni naříkat, rvát si vlasy, spílat, stěžovat si, ale k ničemu to nebude. Anglie je z Eura 2000 vyřazena. A pokud budeme upřímní, nemůže to nikoho překvapit," píše The Mirror.

Bezprostředně po skončení zápasu se na vlnách britských rozhlasových stanic rozproudila vzrušená debata o tom, co je příčinou vyřazení anglického mužstva a kam spěje anglický fotbal. Z názoru některých posluchačů vyplynulo, že po debaklu na EURO 2000 budou sílit hlasy, které požadují omezení zahraničních hráčů v Premier League. Mnozí fanoušci si totiž myslí, že fotbalisté ze zahraničí brání rozvoji domácích talentů.

 


 

Autor:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze