Étienne Capoue z Watfordu (vlevo) hraje balon, brání jej Granit Xhaka z...

Étienne Capoue z Watfordu (vlevo) hraje balon, brání jej Granit Xhaka z Arsenalu. | foto: Reuters

Arsenal opět ztratil, Norwich senzačně skolil mistra. Vydra má asistenci

• 18
Fotbalisté Arsenalu přišli o dvougólové vedení a jen remizovali na stadionu posledního Watfordu 2:2. Manchester City nečekaně podlehl nováčkovi, na hřišti Norwiche prohrál mistr Anglie 2:3. Liverpool udržel stoprocentní bilanci v Premier League i po pátém kole. Český útočník Matěj Vydra se jako střídající hráč podílel na remíze Burnley (1:1), v nastavení přihrál na vyrovnávací gól.

Arsenal byl v prvním poločase hodně efektivní. Ve 21. minutě Sead Kolašinac vybídl Pierre-Emericka Aubameyanga a ten střelou z otočky otevřel skóre. Po půl hodině hry gabonský útočník přidal druhý gól zblízka ze snadné pozice, kterou mu připravil Ainsley Maitland-Niles.

Druhý poločas však hosté nezvládli. Vše odstartoval velkou chybou obránce Sokratis Papastathopulos, jehož rozehrávku vystihl Gerard Deulofeu a Tom Cleverley v 53. minutě propálil brankáře Bernda Lena. Watford z velké převahy v 81. minutě vyrovnal. Stoper David Luiz v pokutovém území podkopnul Roberta Pereyru a ten penaltu sám proměnil. Arsenal už remízu s vypětím sil ubránil.

Watford, který londýnského soupeře přestřílel v poměru 31:7, při obnovené premiéře trenéra Quiqueho Sáncheze Florese získal teprve druhý bod v aktuální sezoně Premier League.

Pierre-Emerick Aubameyang (vpravo) a Sead Kolašinac slaví gól Arsenalu v utkání...
Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu (vpravo) vede balon v utkání proti...

Tabulku vede Liverpool o pět bodů před Manchesterem City, kterému skončila série 18 zápasů bez ligové porážky.

Norwich otevřel skóre v 18. minutě po rohovém kopu, hlavou se trefil McLean. Manchester City inkasoval poosmé z posledních devíti gólů v Premier League ze standardní situace. Pro „Citizens“ bylo ještě hůř o deset minut později, kdy Cantwell zužitkoval Pukkiho přihrávku po rychlém brejku.

Těsně před přestávkou snížil hlavou Agüero a trefil se i v pátém utkání od začátku nové sezony Premier League, čímž vyrovnal rekord soutěže. Zároveň je v čele ligové tabulky kanonýrů se sedmi zásahy.

Norwich si ale vzal dvougólové vedení zpět v 50. minutě, kdy se prosadil po obrovské chybě v rozehrávce nejlepší střelec týmu Pukki. Finský kanonýr potvrdil skvělou formu - v posledních 16 zápasech za klub a reprezentaci dal 16 branek. Favorit dokázal už jen snížit dvě minuty před koncem zásluhou Rodriho. „Citizens“ poprvé pod vedením trenéra Pepa Guardioly podlehli nováčkovi soutěže.

Burnley prohrávalo v Brightonu od 51. minuty po Maupayově voleji, v nastaveném čase ale dokázalo srovnat. Český reprezentant Matěj Vydra, který přišel na hřiště místo Corka v 78. minutě, přiklepl míč za šestnáctkou Hendrickovi a ten povedenou ranou vyrovnal na 1:1. Oba týmy tak čekají na výhru od prvního ligového kola.

Liverpool na Anfield Road zmrazil v sedmé minutě svým premiérovým gólem v Anglii bek Jetro Willems – fotbalista Newcastlu se uvolnil v rohu pokutového území a přesně zamířil k vzdálenější tyči. Do podobného místa se však po necelé půlhodině hry trefil po pasu Andrewa Robertsona i senegalský kanonýr Mané a vyrovnal.

Ještě do poločasu Mané skóre otočil, když přehodil brankáře a sám doklepl míč do branky. Poslední trefu Liverpoolu obstaral další kanonýr Mohamed Salah, který uzavřel skóre po narážečce s Robertem Firminem.

Liverpool vyrovnal rekord Manchesteru City z roku 2011, když ve 14 zápasech za sebou dal alespoň dva góly.

Anglický útočník Tammy Abraham přispěl hattrickem k výhře Chelsea 5:2 ve Wolverhamptonu. Ve 34. minutě využil šťastného odrazu ve vápně a navázal na úvodní branku spoluhráče Tomoriho. Ve 41. minutě se Abraham prosadil hlavou a hattrick dokonal v 55. minutě umístěnou střelou na zadní tyč.

Jednadvacetiletý forvard se posunul se sedmi góly do čela tabulky střelců anglické ligy. Zároveň se stal nejmladším střelcem ligového hattricku v klubové historii.

Za Chelsea skórovali v posledních jedenácti případech pouze angličtí hráči do 21 let, rekordní sérii završil v nastaveném čase Mount. Mezitím si vstřelil Abraham vlastní gól a snížit stačil střídající Cutrone.

Tottenham rozhodl londýnské derby proti Crystalu Palace v úvodním dějství. Dvakrát skóroval Son Hung-min, který si připsal první trefy v sezoně. Domácí dali tři góly během první půlhodiny poprvé od zápasu s Newcastlem z února 2012 a dokráčeli k jasnému vítězství 4:0.

Výsledky 5. kola: Liverpool - Newcastle 3:1 (28. a 40. Mané, 72. Salah - 7. Willems), Brighton - Burnley 1:1 (51. Maupay - 90.+1 Hendrick), Manchester United - Leicester 1:0 (8. Rashford z pen.), Sheffield United - Southampton 0:1 (66. Djenepo), Tottenham - Crystal Palace 4:0 (10. a 23. Son Hung-min, 21. vlastní Van Aanholt, 42. Lamela), Wolverhampton - Chelsea 2:5 (69. vlastní Abraham, 85. Cutrone - 34., 41. a 55. Abraham, 31. Tomori, 90.+6 Mount), Norwich - Manchester City 3:2 (18. McLean, 28. Cantwell, 50. Pukki - 45. Agüero, 88. Rodri), Bournemouth - Everton 3:1 (23. a 72. Wilson, 67. Fraser - 44. Calvert-Lewin), Watford - Arsenal 2:2 (53. Cleverley, 81. Pereyra z pen. - 21. a 32. Aubameyang), Aston Villa - West Ham United 0:0.

20.Watford50234:102

Aston Villa FC - West Ham United 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Mike Dean – Darren Cann, Dan Robathan. ŽK:28. Grealish, 77. Mings - 23. Masuaku, 29. Noble. ČK:67. Masuaku. Diváci: 42 010.

Aston Villa FC Heaton – Guilbert (85. Davis), Engels, Mings, Taylor – Grealish (C), Nakamba (81. Douglas Luiz), J. McGinn – Jota (66. A. Almuhammadí), Wesley, El Ghazi.

West Ham United Fabiański – Fredericks, Diop, Ogbonna, Masuaku – Rice, Noble (C) (90+1. Balbuena) – Jarmolenko (62. Fornals), Lanzini, Anderson (69. Zabaleta) – Haller.

Přejít na on-line reportáž

Liverpool FC - Newcastle United 3:1 (2:1)

Branky: 28. Mané, 40. Mané, 72. M. Salah - 7. Willems. Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long.

Liverpool FC Adrián – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Robertson – Oxlade-Chamberlain (75. Milner), Fabinho, Wijnaldum (84. Shaqiri) – M. Salah, Mané, Origi (37. Firmino).

Newcastle United Dúbravka – Krafth (67. Manquillo), Schär (80. F. Fernández), Lascelles (C), P. Dummett, Willems – Atsu, Hayden, Shelvey, Almirón (67. Muto) – Joelinton.

Manchester United - Leicester City 1:0 (1:0)

Branky: 8. Rashford. Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hatzidakis. ŽK:84. James - 75. Maddison, 90+5. Chilwell. Diváci: 73454.

Manchester United de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Young (C) – McTominay, N. Matić (67. Fred) – Pereira, Mata (70. Chong), James (90+1. Tuanzebe) – Rashford.

Leicester City Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – D. Gray (67. H. Barnes), Tielemans, Choudhury (57. Ayoze Pérez), Maddison – Vardy.

Brighton & Hove Albion FC - Burnley FC 1:1 (0:0)

Branky: 51. Maupay - 90. Hendrick. Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett, T. Robinson. ŽK:27. Lennon, 83. A. Westwood. Diváci: 29398.

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Webster, Duffy, Dunk (C), Burn – Groß, D. Stephens, D. Pröpper – Maupay (84. Connolly), G. Murray (80. Mooy), March (90. Bong).

Burnley FC Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Lennon (59. Hendrick), A. Westwood, Cork (78. Vydra), McNeil – A. Barnes, Wood (66. Jay Rodriguez).

Tottenham Hotspur - Crystal Palace FC 4:0 (4:0)

Branky: 10. Son Hung-min, 21. van Aanholt, 23. Son Hung-min, 42. Lamela. Rozhodčí: Craig Pawson – Ian Hussin, Richard West. ŽK:45+2. Winks, 50. Rose, 53. Vertonghen, 60. Eriksen - 61. J. Ayew, 89. J. Ward, 90+1. Milivojević.

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose (76. B. Davies) – Moussa Sissoko, Winks (67. NDombèlé) – Lamela, Eriksen, Son Hung-min – Kane (85. Lucas Moura).

Crystal Palace FC Guaita – J. Ward, Cahill, M. Sakho, van Aanholt – Townsend (85. Camarasa), Milivojević (C), Kouyaté (76. James McCarthy), Schlupp – Zaha, J. Ayew (71. Ch. Benteke).

Sheffield United FC - Southampton FC 0:1 (0:0)

Branky: 66. Djenepo. Rozhodčí: Lee Mason. Asistenti: Marc Perry, Mark Scholes. Čtvrtý rozhodčí: Ben Toner. VAR: John Brooks. Asistent VAR: Darren Cann. ŽK:65. Fleck - 51. Vestergaard. ČK:85. Sharp. Diváci: 30985.

Sheffield United FC Henderson – Basham (84. Robinson), Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram (72. Mousset), Norwood (C), Fleck, Stevens – McGoldrick, McBurnie (65. Sharp).

Southampton FC Gunn – Jošida, Vestergaard, Bednarek – Soares, Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Djenepo (74. Ings) – Ward-Prowse, Boufal (85. Armstrong) – Adams (90+2. S. Long).

Wolverhampton Wanderers - Chelsea FC 2:5 (0:3)

Branky: 69. T. Abraham, 85. Cutrone - 31. Tomori, 34. T. Abraham, 41. T. Abraham, 55. T. Abraham, 90+6. Mount. Rozhodčí: Graham Scott – Neil Davies, Daniel Cook. ŽK:79. Saïss - 62. T. Abraham, 64. Christensen. Diváci: 31 534.

Wolverhampton Wanderers Patrício – J. Vallejo, Coady (C), Saïss – Traoré (56. Doherty), Dendoncker (46. Cutrone), Moutinho, Neves, J. Castro – Jiménez (70. Gibbs-White), Diogo Jota.

Chelsea FC Arrizabalaga – Christensen, Rüdiger (46. K. Zouma), Tomori – Azpilicueta (C), Jorginho, Kovačić (70. Barkley), M. Alonso – Willian, Mount – T. Abraham (77. Batshuayi).

Norwich City - Manchester City 3:2 (2:1)

Branky: 19. McLean, 28. Cantwell, 50. Pukki - 45. Agüero, 88. Rodri. Rozhodčí: Kevin Friend – Matt Wilkes, Sian Masseyova-Ellisova. ŽK:45+1. Byram, 64. McLean, 87. Cantwell - 69. B. Silva. Diváci: 27 035.

Norwich City Krul – Byram, Amadou, Godfrey, Lewis – McLean, Tettey (C) – Buendía (83. Drmić), Stiepermann (89. Srbeny), Cantwell – Pukki.

Manchester City Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Zinčenko – Gündoğan (57. De Bruyne), Rodri, D. Silva (C) (57. Jesus) – B. Silva (73. Mahríz), Agüero, Sterling.

AFC Bournemouth - Everton FC 3:1 (1:1)

Branky: 23. C. Wilson, 67. Fraser, 72. C. Wilson - 44. Calvert-Lewin. Rozhodčí: Tierney – Smart, Lennard. ŽK:40. Delph, 58. Digne, 66. Richarlison, 90+5. Schneiderlin. Diváci: 10 416.

AFC Bournemouth Ramsdale – Stacey, S. Cook (C), Aké, Rico (90+4. Mepham) – L. Cook (77. Lerma), Billing, H. Wilson (57. Fraser) – C. Wilson, Solanke, J. King.

Everton FC Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – Schneiderlin, Delph – Richarlison (81. Walcott), G. Sigurdsson (71. Kean), Iwobi – Calvert-Lewin (71. Bernard).

Watford FC - Arsenal FC 2:2 (0:2)

Branky: 53. Cleverley, 81. Pereyra - 21. Aubameyang, 32. Aubameyang. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:45+2. Holebas, 56. Femenía, 90+1. Capoue - 43. Kolašinac, 45+2. Guendouzi, 76. Leno.

Watford FC Foster – Femenía, Kabasele, C. Dawson, Holebas (78. Janmaat) – Doucouré, Capoue (C) – Hughes (63. Pereyra), Cleverley, Deulofeu – A. Gray (54. Sarr).

Arsenal FC Leno – Maitland-Niles, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac – Xhaka (C), Guendouzi (67. Torreira) – Pépé, D. Ceballos (60. Willock), Özil (71. Nelson) – Aubameyang.