Christian Pulišič z Chelsea (vlevo) se raduje ze svého třetího gólu v zápase...

Christian Pulišič z Chelsea (vlevo) se raduje ze svého třetího gólu v zápase proti Burnley. | foto: Reuters

Pulisic z Chelsea se blýskl hattrickem, City se přiblížilo Liverpoolu

• 1
Své první tři góly v anglické lize nasázel záložník Christian Pulisic fotbalistům Burnley a v duelu desátého kola výrazně přispěl k vítězství Chelsea 4:2. Uspěl také Manchester City, který se v neúplné tabulce přiblížil Liverpoolu na rozdíl tří bodů.

Pulisic je teprve druhým Američanem, který v Premier League nastřílel hattrick. První gól dal levačkou, druhý pravačkou a třetí hlavou. Parádní představení!

Chelsea zvítězila na hřišti Burnley 4:2 a zůstala v tabulce čtvrtá. Její čtvrtou branku v zápase vstřelil Willian, za domácí korigovali skóre krátce před koncem Jay Rodriguez a Dwight McNeil. Český reprezentant Matěj Vydra se na hřiště dostal v 63. minutě.

Christian Pulišič z Chelsea (uprostřed) manévruje s balonem během zápasu proti...
Trenér Chelsea Frank Lampard během duelu proti Burnley.

Výborný vstup do sezony potvrdil v pátek mimořádným výkonem Leicester, který vyrovnal rekordní skóre anglické ligy vítězstvím 9:0. Odnesl to Southampton.

O den později Manchesteru City trvalo, než převahu proti Aston Ville potvrdil gólově. Úvodní trefu diváci na Etihad Stadium viděli minutu po přestávce, když se po individuálním průniku prosadil střelou pod padajícím brankářem Tomem Heatonem Raheem Sterling. Úřadující mistři o výhře rozhodli o devatenáct minut později. Ze stříleného centru se nejprve trefil Kevin De Bruyne, pět minut nato pálil po odraženém míči z rohu Ilkay Gündogan.

Aston Villa se mohla dostat zpět do zápasu až v 87. minutě, když viděl druhou žlutou kartu během třiceti minut domácí stoper Fernandinho. Ránu z hranice pokutového území však záložník hostů John McGinn poslal do tyče.

West Ham nedokázal ani počtvrté za sebou vyhrát, s nováčkem soutěže ze Sheffieldu remizoval na svém hřišti 1:1. Domácí sice šli do vedení minutu před přestávkou díky gólu Roberta Snodgrasse, hosté ale odpověděli v 68. minutě, když se z hranice šestnáctky trefil Lys Mousset.

Tříbodový zisk z minulého kola nepotvrdil Everton, který prohrál v Brightonu 2:3. Domácí šli do vedení v 15. minutě brankou Pascala Grosse, Everton však pět minut nato vyrovnal díky vlastenci Adama Webstera a v 74. minutě otočil zásluhou Dominica Calverta-Lewina. Brighton však ze závěrečného tlaku vytěžil dvě branky: nejprve srovnal z penalty Neal Maupay, ve čtvrté nastavené minutě si pak míč do vlastní sítě srazil obránce Evertonu Lucas Digne.

Liverpool před týdnem v Premier League poprvé ztratil body, když remizoval na hřišti Manchesteru United. Tentokrát ho v nedělním utkání (17.30) čeká Tottenham.

Sobotní výsledky 10. kola: Manchester City - Aston Villa 3:0 (46. Sterling, 65. De Bruyne, 70. Gündogan), Brighton - Everton 3:2 (15. Gross, 80. Maupay z pen., 90.+4 vlastní Digne - 20. vlastní Webster, 74. Calvert-Lewin), Watford - Bournemouth 0:0, West Ham United - Sheffield United 1:1 (44. Snodgrass - 68. Mousset), Burnley - Chelsea 2:4 (86. Rodriguez, 89. McNeil - 21., 45. a 56. Pulisic, 58. Willian).