Brankář Arsenalu Petr Čech během utkání proti Manchesteru United.

Brankář Arsenalu Petr Čech během utkání proti Manchesteru United. | foto: AP

Čech: O prohře s United rozhodla efektivita a naše dvě chyby na začátku

• 15
Ohromná převaha nebyla fotbalistům Arsenalu nic platná. Navzdory o dost častějšímu držení míče a markantnímu rozdílu ve střelách podlehli Manchesteru United 1:3. „Rozhodla efektivita v zakončení,“ prohlásil gólman Petr Čech, který po třech utkáních poprvé neudržel čisté konto.

Manchester ve šlágru patnáctého kola anglické ligy rychle vedl, už v jedenácté minutě svítil na ukazateli stav 0:2. Defenziva Arsenalu neměla dobrý vstup do zápasu.

Napřed po přihrávce Paula Pogby otevřel skóre křížnou střelou hostující kapitán Antonio Valencia, pak hrubku stopera Shkodrana Mustafiho potrestal Jesse Lingard.

„Soupeř se rychle dostal do vedení. Naše dvě chyby hned na začátku zápasu rozhodly,“ uvedl Čech na svých webových stránkách. „I když jsme United pak sevřeli a vytvořili si obrovský tlak i šance, bylo to bohužel bez efektu.“

Převaha Arsenalu byla skutečně nebývalá. Manchester bránil a hájil svůj náskok, domácí tlačili a selhávali v jedné šanci za druhou. Gólman United David De Gea zářil, několik tutovek vychytal a statistici mu napočítali čtrnáct zákroků, což je dosavadní maximum v Premier League.

Arsenalu se pak na začátku druhého poločasu podařilo snížit díky Alexandru Lacazettovi, ale víc už nezvládl. „Obraz hry se nezměnil,“ připustil Čech.

Jeho spoluhráči vyslali během utkání 33 střel, patnáct z nich šlo mezi tři tyče. Statistika rohů? Dvanáct ku jedné. Držení míče? 75 procent ku pětadvaceti.

„My jsme kromě jednoho gólu žádný další nepřidali, zatímco Manchesteru vyšel brejk, ve kterém potvrdil tři body,“ mrzelo Čecha. United, kteří závěrečnou čtvrthodinu dohrávali v deseti bez vyloučeného Pogby, si výhrou 3:1 pojistili druhou příčku v tabulce. Arsenal po třech vítězstvích v řadě poprvé padl a je pátý.