• 6
Manchester City podruhé v řadě v lize prohrál a po sedmi kolech opustil první příčku. I když hostům na Tottenhamu uškodili rozhodčí, kteří domácím uznali dvě trefy z ofsajdu, jejich trenér se na jejich rozhodnutí nevymlouvá. „Byla to chyba, která se může stát. My se musíme zaměřit na sebe, druhý poločas jsme odehráli špatně,“ hodnotil.

Jaký rozdíl oproti jiným manažerům v Premier League. Chilan Manuel Pellegrini hledal po vysoké poržce na Tottenhamu chyby především u svých hráčů. „Hráli jsme dobře jen prvních 45 minut a to v téhle lize nestačí,“ říkal po zápase.

Klidně ale mohl kritizovat rozhodčí, kteří domácímu Tottenhamu uznali nejdřív vyrovnávací gól Diera, kterému předcházel jasný ofsajd Walkera přímo před zraky asistenta rozhodčího. Po přestávce stál v postavení mimo hru pro změnu Kane, jenž gólem na 3:1 prolomil téměř třináctihodinové čekání na gól v klubovém dresu.

„Vím, že jejich dva góly padly pravděpodobně z ofsajdu, ale takové chyby se občas stávají,“ nehledal žádné výmluvy manažer Manchesteru City. Jeho tým byl po prvních pěti kolech, v nichž ani jednou neinkasoval, vychvalován a pasován téměř na nového mistra soutěže. „Jsou úplně jinde, než ostatní kluby v lize,“ shodovali se experti.

„Ale vidíte, že v Premer League je všechno nesmírně složité. Prohráli jsme dva zápasy v řadě. Jsme zklamaní a musíme zareagovat,“ pokračoval Pellegrini. Tomu přidělalo vrásky na čele zranění Yayi Tourého. Přitom už nyní nemohl počítat s klíčovými postavami týmu - Hartem, Kompanym a Silvou.

Času na regeneraci ale jeho hráči nemají nazbyt. Už ve středu je čeká zápas Ligy mistrů na hřišti Mönchengladbachu, v sobotu přivítají doma Newcastle, jenž naposledy obral o body Chelsea.