HATTRICK. Útočník Harry Kane z Tottenhamu se raduje z jednoho ze tří gólů,...

HATTRICK. Útočník Harry Kane z Tottenhamu se raduje z jednoho ze tří gólů, které stihl v prvním poločase vstřelit Stoke. | foto: Reuters

Kane dal hattrick za poločas, Tottenham doma rozdrtil Stoke a je druhý

• 1
Už v první půli dali čtyři góly a pohodlný náskok si udrželi. Fotbalisté Tottenhamu porazili Stoke ve 26. kole anglické Premier League 4:0 a posunuli se na druhou příčku tabulky, deset bodů za Chelsea. Útočník Harry Kane se na výhře podílel hattrickem.

Stoke do nedělního odpoledne na hřišti Tottenhamu dvakrát v řadě neprohrálo, avšak tuto šňůru se nepovedlo natáhnout. Proti byl anglický reprezentant Kane, jednoznačná hvězda zápasu.

Ve 14. minutě si rychle zpracoval odražený míč a ranou na zadní tyč vstřelil svůj stý gól v profesionální kariéře. Druhou branku utkání dal ve 32. minutě - po signálu Christiana Eriksena se Kane na hranici vápna opřel levačkou do skákavého balonu a trefil se přesně k tyči.

Na třetí hattrick v roce 2017 dosáhl třiadvacetiletý forvard o pět minut později, když z volného kopu odrazem o protihráče zvýšil na 3:0. Už tak pohodlný náskok fotbalisté Tottenhamu ještě před přestávkou vylepšili, Kane přihrál před prázdnou bránu Dele Allimu, jenž se z vyložené pozice nemýlil.

Druhý plánovaný nedělní duel - derby mezi Manchesterem City a United - byl odložen kvůli finále Ligového poháru.

V sobotu se dařilo Chelsea, která před vlastními fanoušky zdolala Swansea (zpravodajství čtěte ZDE).

Nedělní výsledek 26. kola: Tottenham - Stoke 4:0 (14., 32. a 37. Kane, 45.+1 Alli).