Brankář Arsenalu Petr Čech rozehrává během domácího ligového utkání proti...

Brankář Arsenalu Petr Čech rozehrává během domácího ligového utkání proti Burnley. | foto: Reuters

Arsenal zvládl dramatický finiš a je druhý, první Chelsea vyhrála

• 29
Arsenal uloupil tři body v zápase proti Burnley až v osmé nastavené minutě, kdy rozhodl z pokutového kopu Alexis Sánchez. Penaltě však předcházel ofsajd faulovaného Laurenta Koscielného, k odpískání tak vůbec nemělo dojít. Góly v závěrech obou poločasů naopak v klidu zvládla domácí zápas s Hullem Chelsea, do jejíž sestavy se vrátil Diego Costa. Chelsea vede anglickou ligu po 22. kole o osm bodů před Arsenalem, který využil sobotních zaváhání Liverpoolu i Tottenhamu a posunul se na druhé místo.

Výhra Arsenalu 2:1 nad Burnley, které dosud v celé sezoně na hřištích soupeřů získalo jediný bod, posunula tým z Emirates Stadium na druhé místo Premier League.

Ale byla výhra Londýnských zasloužená?

Sporné momenty

Arsenal vs. Burnley

• 65. minuta - Granit Xhaka dostal červenou kartu zaslouženě, do souboje s Defourem šel zbytečně oběma nohama napřed. Předčasně pod sprchy šel už podruhé v sezoně.
  • 90+3. - Coquelin zasáhl Barnese v pokutovém území a rozhodčí Jon Moss nařídil penaltu bez váhání. Správně
  • 90+8. - Mee šel do souboje s Koscielným nešikovně a zasáhl ho kopačkou do obličeje. Faul to byl, jenže celé akci předcházel Koscielného ofsajd, a proto měla být hra ještě předtím přerušena

Z hlediska průběhu hry nesporně. Arsenal byl od úvodních minut lepší, vytvářel si příležitosti, které ovšem pevná defenziva Burnley v čele s brankářem Tomem Heatonem likvidovala.

A to celou hodinu, než se po rohovém kopu prosadil poprvé v Arsenalu stoper Skhodran Mustafi.

Arsenal si ale situaci v poslední půlhodině totálně zkomplikoval. Zbytečně se nechal vyloučit Granit Xhaka, Francis Coquelin na začátku dlouhého sedmiminutového nastavení zavinil penaltu.

Z ní vyrovnal Andre Gray, jenže ani to nebylo všechno. Zuřícího Arsena Wengera vyloučil rozhodčí Jon Moss z lavičky, a přece mu v napínavém závěru udělal radost.

Na konci sedmé nastavené minuty nařídil penaltu, byť jí podle opakovaných záběrů předcházel ofsajd, a Arsenal po elegantním zakončení Alexise Sáncheze, jenž se inspiroval „dloubákem“ Antonína Panenky vyhrál.

PRVNÍ GÓL. Skhodran Mustafi, který přišel do Arsenalu v létě, vstřelil proti...
Rozzlobený Arsene Wenger vyčítá Anthonymu Taylorovi, čtvrtému rozhodčímu,...
KOLÍKY V OBLIČEJI. Ben Mee fauluje v nastaveném čase Laurenta Koscielného v...
ROZHODNUTO. Alexis Sánchez proměnil v osmé nastavené minutě pokutový kop a...

Chilský útočník v tabulce nejlepších střelců anglické ligy na chvíli předběhl Diega Costu, ten ale odpověděl vzápětí. V posledním utkání víkendu pomohl svým patnáctým gólem sezony v nastaveném čase prvního poločasu k vítězství nad Hullem.

Tři vítězové

iDNES.cz STARLIGA

Hned trojice trenérů posbírala během víkendu 77 bodů. Čtenáři s přezdívkami Vratnasek, doli a Katulinka se mohou těšit na sázkové poukazy.

To ještě ve druhém poločase zdvojnásobil na konečných 2:0 obránce Gary Cahill a Chelsea zvýšila vedení v tabulce ligy na osm bodů.

Trápení Leicesteru trvá

Ve třetím sobotním utkání utrpěl úřadující šampion anglické ligy na jihu Anglie od Southamptonu stejný debakl - 0:3 - jako v září Sparta, která v Southamptonu dostala tři góly v Evropské lize.

Také tehdy domácí dali první dvě branky před přestávkou, jen místo zraněného útočníka Austina tentokrát pálili Ward-Prowse a Rodriguez.

Domácí neměli se soupeřem slitování ani ve druhém poločase. Vlastní gól kapitána hostů Morgana kvůli ofsajdu dotírajícího Jošidy ještě neplatil, následně nařízenou a Tadičem proměněnou penaltu už ovšem nic rozporovat nemohlo.

Nepovedená obhajoba

Leicester vyrovnal s 21 body z úvodních 22 zápasů nejhorší výkon úřadujícího mistra v historii soutěže, který drží ze sezony 1962/63 Ipswich Town.

Leicester je v tabulce Premier League až patnáctý, Southampton poskočil před svého rivala z jižního pobřeží Bournemouth na jedenácté místo.

Nedělní výsledky 22. kola: Southampton - Leicester 3:0 (26. Ward-Prowse, 39. Rodriguez, 85. Tadič z pen.), Arsenal - Burnley 2:1 (59. Mustafi, 90+8. Sánchez z pen. - 90+3. Gray z pen.), Chelsea - Hull 2:0 (45+7. Costa, 81. Cahill).