Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Angličané připomínali vymačkaný citrón

13 2000
L o n d ý n / L i s a b o n - Anglický tisk svalil vinu za pondělní prohru fotbalistů na mistrovství Evropy s Portugalskem na kouče Kevina Keegana. Novináři mu vytýkají jeho naivitu a zbytečnou loajálnost vůči přestárlým hráčům, jako jsou brankář David Seaman a kapitán Alan Shearer. Místo aby vyzdvihl báječný výkon Portugalců, zpražil raději ostrovní tisk ostrou kritikou Angličany.

"Lajdácká Anglie to odflákla," hlásá palcový titulek Guardianu. Konkurenční Daily Mail komentoval ztracený zápas, jenž soupeř otočil z 0:2 na 3:2, jako "čiré šílenství". "Jako vymačkané citróny," přilepil přezdívku národnímu týmu The Sun.

Timesy přirovnaly výkony Seamana a Shearera k "nepohyblivému závaží". Jejich komentátor si stejně jako jeho kolegové na stránkách jiných novin všiml paralely mezi anglickou reprezentací a Newcastlem United, který Keegan před časem vedl.

"Hřiště bylo sice cizí, jenže taktika 'dej hodně gólů, ale dostaň jich spoustu' fungovala i tam," hořce podotkl zpravodaj Daily Mail.

Portugalský tisk jen těžko hledal slova, jimiž by fantastický zvrat popsal. "Yes!" spolehly se na anglické oslavné zvolání hned tři celostátní deníky, zatímco další jásaly: "Lépe už by to nešlo!"

Nejprodávanější sportovní list v zemi Record označil zápas za legendární. "Portugalsko porazilo Angličany v nejnezapomenutelnějším utkání národního týmu," napsal Record.

Nejlepšími hráči zápasu byli podle novinářů záložníci Luis Figo a Rui Costa, ale opomínán není ani střelec druhé branky Joao Pinto. Média připomínají, že tento útočník byl nedávno vyhozen z Benfiky, prý pro to, že si nezaslouží svůj vysoký plat.


 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze