Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Americký obránce jede svádět ženy do Prahy

12 2006
Hamburk - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Pokud dnes neporazí české fotbalisty, má americký fotbalista Carlos Bocanegra připravenu speciální pomstu. "Za trest vám svedu v Praze nějaké děvče!" směje se obránce. Bocanegra si totiž po šampionátu možná odskočí na dovolenou do Česka.

Láká ho tam brankář Jaroslav Drobný, s nímž se spřátelil při společném angažmá v londýnském Fulhamu.

"Jaro pořád o Česku básnil. O památkách, ale hlavně o holkách. Hustil do mě stále dokola: Musíš přijet, musíš přijet, musíš přijet! Tak ho asi poslechnu."

Když v hotelu v Hamburku, kde americká výprava sídlí, přistoupili čeští novináři k Bocanegrovi, začal okamžitě vyzvídat.

"Jste z Česka?"

"Jaká je Praha? Jste odtud?"

"A jak jste jeli? Vlakem? Ne!"

Jako by fotbalista zpovídal žurnalisty, ne oni jeho. Než se role otočí do obvyklé polohy, dozví se toho Bocanegra spoustu o případném flámu v Praze.

"Aha, vy jste se také chtěli ptát, nějak jsem zapomněl. Sorry," překvapuje pak ještě omluvou.

Málem to vypadá, jako by pro Bocanegru bylo Česko koníčkem. A že je v jeho představách až pohádkově přívětivou zemí.

Dnes to platit nebude: čeští fotbalisté budou pro obránce protivníkem, kterého je třeba srazit. "Celá naše skupina je hodně těžká, ale dost by mě rozesmutnilo jet ze šampionátu po třech zápasech ve skupině," zvážněl Bocanegra.

Vzápětí s úsměvem uličníka dodal: "Vážně je strašně těžké tipovat, kdo s námi postoupí do osmifinále."

Kalifornský rodák mluví s úctou o českých hráčích, na které dnes v Gelsenkirchenu narazí. Nejvíc však mluví o hráči, který na turnaji není. Jaroslav Drobný, nyní působící v nizozemském Den Haagu, je prý skutečný kamarád.

"Přes textovky jsme pořád ve spojení," líčí Američan. "Ale že bych z něj tahal rozumy o českém týmu, to ne. My se spíš bavíme o jiných věcech než o fotbale," mrká spiklenecky.

Při loučení slyší obránce od novinářů: "Česko je vážně krásné!"

Reaguje bystře: "Snad mi udělá radost i v pondělí!"

Americký obránce Carlos Bocanegra.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze