Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Americká média jásají: jsme ve hře

Itálie - USA: vlastní gól Zaccarda - Ital Cristian Zaccardo (druhý zprava) právě nešťastně umístil míč do vlastní sítě... | foto: Reuters

18 2006
New York - Americká média ve svých nadšených komentářích kvitují fakt, že fotbalisté USA po remíze 1:1 s Itálií na fotbalovém mistrovství světa v Německu stále živí naději na postup do osmifinále. Jejich naděje umocnila i prohra českého celku 0:2 s Ghanou, která se v zámoří po porážce 0:3 od Brücknerova týmu nečekala.

Američané ve čtvrtek potřebují porazit Ghanu a doufat, že Italové přehrají ve stejnou dobu Čechy. "Pravděpodobnou odměnou by pak americkému výběru byl zápas proti Brazílii. Ale Američané by mohli být šťastní už za to, že alespoň přežili svoji skupinu," uvedl list The New York Times.

"Zkrvaveni, ale neporaženi," hlásá článek na webových stránkách deníku Los Angeles Times, který popisuje americko-italskou remízu. Označuje ji za "škaredé utkání", při němž tekla krev, padla tři vyloučení a Američanům nebyl kvůli ofsajdu uznán gól.

"Bylo to absolutní týmové vypětí. Ti chlapci dnes krváceli pro naši vlast a náš tým," cituje list amerického brankáře Kaseye Kellera, jemuž přičítá největší zásluhy za neprohraný zápas.

Výsledek zkomplikoval skupinu E, jejíž pořadí podle listu po prvních zápasech vypadalo jasně na postup České republiky a Itálie. "Spojené státy, zdánlivě pokořené po prohře 0:3 s Čechy, se nyní našly a mají příležitost pokročit do druhého kola," poznamenává deník.

Los Angeles Times připomíná, že sobotní zápas s Itálií je milníkem v historii amerického fotbalu. Dosavadních osm zápasů na mistrovstvích světa v Evropě Američané vždy prohráli a nikdy nezískali ani jediný bod při dalších evropských utkáních proti fotbalovým velmocím Itálii, Anglii, Francii, Německu a Španělsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze