Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Advocaat: Aspoň už v Praze nezabloudíme

6 2003
Amsterdam - Především o Češích a Nizozemcích se mluví v souvislosti s první kvalifikační skupinou, ale nizozemský kouč Dick Advocaat varuje před ostatními týmy. "I proti Rumunsku, Finsku nebo Makedonii můžeme ztrácet body. A může se to stát i Čechům," upozornil kouč.

Jinak ale Advocaat přijal los celkem klidně. "Alespoň se už známe a v Praze určitě nezabloudíme. Nemůžeme si stěžovat, vždyť Češi jsou na tom stejně. A nakonec ani Rumunsko a Finsko nejsou slabé týmy," řekl Advocaat

Trenérovi se nelíbí ani fakt, že se jeho tým dostal do jedné ze tří sedmičlenných skupin.  "Určitě to nikdo nechtěl, rozhodně to není výhoda. Musíte hrát dva zápasy navíc," poznamenal Advocaat. 

Nizozemský kouč ani neví, jestli bude ve světové kvalifikaci sedět na lavičce národního týmu. "Během prosince nebo ledna budu jednat s vedením nizozemské fotbalové federace a moje budoucnost by se měla vyjasnit," dodal Advocaat.

Rumunský trenér Anghelu Iordanescu se nechtěl smířit s rolí třetího vzadu. "Já vím, že si každý myslí, že se bude rozhodovat jenom mezi dvěma týmy. Ale my se do toho budeme chtít vložit," citoval ho po losu deník Sport.

"Nemyslím, že jsme slabí. Je to těžká skupina a nesmíme zapomenout na Makedonii. Ta sice postoupí jenom těžko, ale silným může brát," varoval Iordanescu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze