Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Aberdeen už si užijeme, prohlásil trenér Olomouce Psotka

Olomouc - Fram Reykjavík, Juliusson a Onofrej (v modrém) - V popředí Heidar Geir Juliusson z Reykjavíku, za ním Ladislav Onofrej z Olomouce. | foto: Galgonek VladislavČTK

30 2009
Poctivě sledoval dvě DVD se zápasy Aberdeenu, které mu zaslal brankář Hamiltonu Tomáš Černý. A teď trenér fotbalistů Olomouce Zdeněk Psotka doufá, že poznatky pomohou k postupu Hanáků do 4. předkola Evropské ligy. "Ty záznamy nám pouze načrtnou hráče, protože v létě Aberdeen změnil trenéra," předesílá Psotka.

Budou informace dostačující?
Doufám, že ano. Aspoň vidíme, v jakém prostředí se hraje, jaké mají hráče. Kádr moc nezměnili, odešli jen dva hráči. Ale rozhodující opory pro ofenzivu i defenzivu zůstaly. Myslím, že styl se tolik nezmění.

Očekáváte typický ostrovní fotbal s dlouhými míči?
Ano, je to klasický britský styl. Ale trenér, který přišel z Motherwellu, uznává spíše evropský styl. Možná se tedy změní.

Mají kvalitní tým?
Všichni hráči jsou fyzicky dobře vybavení. Kopací techniku mají taky dobrou. Bude to zase o srdíčku, o soubojích. Na ostrovech se musíme agresivitě přizpůsobit.

S jakým stavem budete spokojení?
Když vstřelíme branku a odvezeme takový výsledek, který nám bude dávat naději do odvety.

Takže i prohra 1:2?
Může být, ale to se uvidí až při zápasu. Od toho, abych dělal prognózy, tady nejsem já, ale vy a sázkové kanceláře. Podle průběhu utkání si řekneme, co je pro nás dobré.

Dobrým znakem je, že forma i sehranost Sigmy od domácího zápasu s Reykjavíkem stoupá.
Tak to musí být, jinak by bylo po přípravě něco špatně. Ale pořád děláme hodně laciných chyb v rozehrávce bez ataku soupeře. To by profesionální hráči první české ligy neměli dělat.

Berete dvojzápas s Aberdeenem, jako hranici, která rozdělí úspěch od neúspěchu?
Musím mluvit jen sám za sebe. Minulou sezonu považuji za úspěšnou, ale podle tlaku okolí a komunikace lidí i v klubu usuzuji, že kdybychom dvojutkání s Framem nezvládli, tak bychom to zbortili. Teď jsme úspěch potvrdili a můžeme udělat jenom nadstavbu.

Užíváte si vůbec trenérský pohárový debut?
Za celou minulou sezonu jsem necítil tak velký tlak, jako proti Reykjavíku. Sám v sobě jsem cítil povinnost, že to musíme zvládnout. Teď bych už naopak řekl, že si Aberdeen budeme, jak jste uvedl, užívat.

Před začátkem sezony sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček prohlásil, že Olomouc nepůjde do poháru ve slabším složení, než v jakém končila ligu. Splnil svá slova? Minimálně za Martina Hudce náhrada nepřišla.
Když to vezmu prakticky tak, jak to je, odešlo pět zkušených hráčů. A přišel jeden – Ruda Otepka. Ale my se zkušenost snažíme nahrazovat mladšími hráči, kteří mají zase o třicet zápasů víc, než měli loni. Postupně pořád odstraňujeme rezervy, i když na můj vkus pomalu. Ale máme tendenci se zlepšovat.

Takže nejste slabší, jen míň zkušení?
Ano, spíš méně zkušení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze