Liberec - Teplice 2:0, dva góly během chvíle, domácí slaví druhou výhru

Radim Breite (vlevo) z Liberce slaví gól proti Teplicím, s gratulací spěchá Nikolaj Komličenko. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

2 2016
Liberečtí fotbalisté slaví druhé ligové vítězství. V utkání 9. kola porazili Teplice 2:0 a získali čtyřbodový náskok na sestupovou příčku. Zápas rozhodly dvěma góly v rozmezí čtyř minut v úvodu druhé půle. Teplice naopak potřetí za sebou prohrály.

Liberec se sebral z ran, které mu nachystaly poslední dny. Kvůli virovému onemocnění měl odložený zápas s Karvinou, pak v týdnu trochu smolně podlehl v Evropské lize řeckému PAOK Soluň. Ale proti Teplicím zabral.

Je možné, že to byl poslední zápas oblíbeného trenéra Jindřicha Trpišovského, o nějž má zájem Sparta.

„Pro nás jsou to zlaté body ze všech pohledů. Chtěli jsme doma konečně vyhrát a udělat pro to všechn o, což se nám povedlo. Od první minuty jsme byli lepším týmem a v utkání dominovali. Mužstvo stejně jako ve čtvrtek odvedlo výborný výkon a dnes to bylo korunované vítězstvím,“ řekl liberecký kouč Jindřich Trpišovský.

Proti čtvrtečnímu prohranému utkání Evropské ligy s PAOK Soluň nastoupil Liberec s dvěma změnami v sestavě. Bartošák začal jen na lavičce, Latka dokonce nebyl ani tam a místo nich hráli Karafiát a poprvé nová posila útočník Markovič.

Liberec byl celou první půli aktivnější. V osmé minutě zůstal sám před hostujícím Grigarem Komličenko, ale nezpracoval míč. Za čtyři minuty mohli jít z ojedinělé akce do vedení hosté. Po brejku se protlačil ke střele Fillo a domácí zachránilo břevno.

Liberec - Teplice 2:0

Jinak ale hrozil hlavně Liberec. Ve 28. minutě Grigar nejistě vyrazil centr před sebe, chybu však napravil a Komličenkovu gólovou šanci zlikvidoval. Už v nastavení první půle zahrával přímý kop Karafiát a hostující gólman ho s přispěním břevna vytáhl na roh.

Slovan pokračoval v tlaku i po pauze. Po Breiteho centru pálil Vůch a Teplice znovu podržel Grigar. V 56. minutě už domácí vedli. Komličenko poslal přízemní centr z pravé strany do vápna, Vůch přiťukl na hranici šestnáctky osamocenému Folprechtovi a ten propálil Grigara.

Za čtyři minuty Liberec zvýšil. Tentokrát z pravé strany centroval Coufal, Breite využil špatné domluvy Grigara s obráncem a pohotově zblízka propasíroval míč za čáru. Breite je teplický odchovanec...

V 71. minutě mohl přidat třetí gól Bartl, jeho pokus z přímého kopu k tyči ale výborně vytáhl Grigar. Neprosadil se ani Coufal a nakonec ještě mohly Teplice závěr zdramatizovat. Dúbravka ale v 84. minutě vychytal Kučeru i Filla.

„Soupeř vyhrál zcela zaslouženě. Liberec byl daleko fotbalovější, my byli bez sebevědomí. Měli jsme málo odvahy. Dostali jsme se do hry až za stavu 0:2, kdy to z nás trochu spadlo,“ litoval teplický trenér Daniel Šmejkal.