Českobudějovický útočník Jan Vošahlík se raduje z gólu do sítě Slovácka.

Českobudějovický útočník Jan Vošahlík se raduje z gólu do sítě Slovácka. | foto: ČTK

České Budějovice - Slovácko 2:2, hostům vystřelil v závěru bod Došek

• 0
Už byli blízko své druhé výhře v tomto ročníku, nakonec však nováček první fotbalové ligy z Českých Budějovic remizoval se Slováckem 2:2. Dělbu bodů zařídil v předposlední minutě hostující útočník Libor Došek, který skóroval v šestém utkání za sebou.

Domácí v úvodních minutách působili bázlivým dojmem a zdálo se, že se spíš na hřišti hledají. Toho chtěl využít Kalouda, jenž se v 7. minutě dostal ke střele, ale Křížek jeho pokus zlikvidoval.

Tápání Českých Budějovic však brzy skončilo. První příležitost však ještě svěřenci trenéra Urbana nevyužili. Hora ideálně hrudníkem posunul míč na nabíhajícího Linharta, jenž se tak dostal sám před Heču. Českobudějovický útočník však volil v koncovce razanci místo techniky a branku minul.

Linhart ale dlouho zoufat nemusel, po chvíli své selhání napravil. Ve 14. minutě vrátil přetažený centr Benáta před branku Vošahlík a Linhart hlavou tentokrát Heču překonal.

Gól Jihočechy povzbudil k odvážnější hře. Zajímavou situaci, kdy na dva bránící hráče Slovácka postupovali Klesa, Hora a Linhart, domácí nezvládli - poslední jmenovaný zkazil finální přihrávku.

Jihočeši se však do přestávky radovali z přesné trefy ještě jednou. Ve 25. minutě Hora na půlce napadal jednoho z bránících hráčů Slovácka a vybojoval tím míč pro Linharta. Ten jej přiťuknul Benátovi, jehož střelu obrana hostů zblokovala. Míč se však odrazil k Horovi, jenž chtěl technicky obstřelit Heču. Gólman Slovácka na balón dosáhnul, ale vytlačil ho jen k Vošahlíkovi a ten pohodlně zvýšil na 2:0.

České Budějovice mohly přidat ještě jeden úspěch, ale povedená rána Volešáka skončila těsně vedle tyče. Paralyzované Slovácko se v úvodních pětačtyřiceti minutách prakticky nedostalo k zakončení a v závěru první části prověřil jen střelou ze střední vzdálenosti stoper Břečka.

"Dneska jsme Odehráli dva zápasy v jednom. V prvním poločase byli domácí jasně lepší, my jsme měli jenom pár náznaků," uvedl po zápase trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Druhou část začali hosté aktivněji a brzy se za svou snahou dočkali odměny. V 52. minutě nezasáhl dlouhý nákop hostujícího týmu Klesa, který promáchl. K míči se tak lehce dostal Kerbr, jenž prostřelil Křížka a snížil. V 57. minutě měl navíc na hlavě vyrovnání Došek, ale českobudějovický brankář jeho pokus vytáhnul na roh.

Druhá část se hrála oboustranně ve svižném tempu. Jihočeši se dostali několikrát do nadějného brejku, ale většinou jej nezakončili. A když už se jim to podařilo, Volešák v 80. minutě pálil nepřesně. "To, že jsme žádný brejk nevyužili, asi rozhodlo o výsledku," uvedl českobudějovický útočník Zdeněk Linhart.

Hosté se tradičně spoléhali na vysoké míče, které mířily nejčastěji na Doška. A útočník Slovácka v jedné šanci neselhal - v 88. minutě hlavou rozhodl o nerozhodném výsledku.

"Jsme zklamaní, průběh utkání nám nahrával," uvedl trenér Jihočechů Luboš Urban. Chtěl po svých svěřencích, aby při rozehrávce napadali stopera Radu.

"Ten je nebezpečný, zakládá většinu akcí Slovácka, umí vyjet s míčem," řekl Urban s tím, že se tuto taktiku Českým Budějovicím dařilo dodržovat. Kouč domácích dodal, že Jihočeši potřebovali z tohoto zápasu nutně získat tři body. "Ale nedá se nic dělat, život jde dál," uvedl Urban.