Zlatan Ibrahimovic z Manchesteru United proměňuje ve čtvrté minutě nastavení...

Zlatan Ibrahimovic z Manchesteru United proměňuje ve čtvrté minutě nastavení duelu s Evertonem penaltu. | foto: Reuters

Ibrahimovic odvrátil z penalty v nastavení porážku Manchesteru United

• 20
Fotbalisté Manchesteru United zachránili v 31. kole anglické ligy domácí remízu 1:1 s Evertonem až díky proměněné penaltě Zlatana Ibrahimovice ve čtvrté minutě nastavení. Prodloužili tak sérii bez porážky v Premier League na 20 zápasů a udrželi páté místo v tabulce.

Everton se na Old Trafford ujal vedení ve 22. minutě po gólu stopera Phila Jagielky z rohového kopu. United se tlačili za vyrovnáním, dvakrát trefili břevno a těsně před koncem se dočkali.

Obránce Ashley Williams v šestnáctce zastavil Shawovu střelu rukou a dostal červenou kartu. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil švédský kanonýr Ibrahimovic, jenž tak oslavil návrat na hřiště po třízápasovém disciplinárním trestu.

Mistrovský Leicester před svým publikem zdolal poslední Sunderland 2:0 a vyhrál i šestý soutěžní duel po odvolání trenéra Claudia Ranieriho a nástupu nového kouče Craiga Shakespearea. Domácí zlomili odpor outsidera až v závěrečné půlhodině, kdy se prosadili náhradník Islám Slimaní a Jamie Vardy po dvou přihrávkách Marca Albrightona. Leicester poskočil na desáté místo, Sunderland ztrácí osm bodů na první nesestupovou pozici.

Výsledky - 31. kola:
Burnley - Stoke 1:0
(58. Boyd), Leicester - Sunderland 2:0 (69. Slimaní, 78. Vardy), Watford - West Bromwich 2:0 (13. Niang, 49. Deeney), Manchester United - Everton 1:1 (90.+4 Ibrahimovic z pen. - 22. Jagielka).