Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je to on? dohadovali se žáčci v Tanvaldu. Vrba přál jubilejnímu členovi

Trenér české reprezentace Pavel Vrba (v horní řadě druhý zprava) a generální sekretář FAČR Rudolf Řepka (v horní řadě první zleva) přijeli do Tanvaldu popřát devítiletému Hynku Erlebachovi, který se stal 300 000. členem fotbalové asociace. | foto: FAČR

30 2014
Jako už mockrát předtím přišli na trénink, který se však během chvíle změnil v nevšední zážitek. Malé fotbalové žáčky v Tanvaldu navštívil trenér reprezentace Pavel Vrba, aby poblahopřál devítiletému Hynku Erlebachovi, který se nedávno stal 300 000. členem fotbalové asociace FAČR.

Malý obdivovatel sparťanského útočníka Davida Lafaty nejdřív reprezentačního kouče, jenž do Tanvaldu na Liberecku přijel s generálním sekretářem FAČR Rudolfem Řepkou, nepoznal.

„To je přece trenér reprezentace,“ radili mu spoluhráči.

„Že mě kluci nepoznávali? Oni možná spíš z televize znají Pepa Guardiolu z Bayernu Mnichov,“ smál se Vrba. „Naopak se mi to hodně líbilo. Bylo to od nich hodně spontánní. Lepší, než kdyby šlo o nějakou dopředu uměle připravenou akci.“

A pokračoval: „Tři sta tisíc členů asociace je úžasné číslo a jsem rád, že máme takovou základnu a tím jubilejním členem se stal talentovaný chlapec, který s fotbalem začíná. Snad mu elán dlouho vydrží a nakonec se třeba právě ten třístý tisící člen dostane až do reprezentace.“

Devítiletý Hynek dostal reprezentační kolekci v hodnotě 20 000 korun, roční předplatné fotbalového časopisu, balíček nutričních doplňků pro mladé fotbalisty, víkendový wellness pobyt či fotbalgolfový zážitek v Dymníku u Rumburka.

S ostatními malými fotbalisty se Vrba vyfotil, rozdal jim podepsané fotografie a všem popřál pěknou kariéru.

„Mockrát děkuju za všechno. Taška s těmi všemi věcmi mi udělala obrovskou radost. A také to, že sem přijel pan trenér Vrba. Říkal jsem si, že není možné, aby sem za námi přišlo tolik lidí. To se jen tak nestane. Je to fakt výborný,“ líčil Hynek.

Generální sekretář Řepka k akci dodal: „Snažíme se rok od roku více pracovat s naší členskou základnou. Nabízet servis, poskytovat výhody, úzce vzájemně komunikovat a v neposlední řadě i rozvíjet prestiž fotbalu v České republice. Velké poděkování ovšem patří všem současným i budoucím členům FAČR, protože jsou to právě oni, kdo tvoří fotbalové hnutí.“

FAČR jako jedna z prvních sportovních asociací v Česku začala pečlivě pracovat se svojí členskou základnou, aby znala reálné počty aktivních členů. Například hokej nedávno uznal, že část z jeho registrovaných členů jsou jen mrtvé duše.

Fotbalový projekt začal v roce 2012, kdy databáze čítala 280 810 osob. Za necelé dva roky číslo vzrostlo skoro o dvacet tisíc. Představitelé FAČR navíc předpokládají, že bude i nadále růst. Pomoci má i bonusový program „Být členem se vyplatí!“, který nabízí členům FAČR výhody a slevy od partnerů asociace.

Asociace také nedávno spustila Měsíce náborů, který je sérií fotbalových náborů po celém Česku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze