Jablonec - Karviná 2:1, výhru nad předposledním zajistili útočníci

Jablonecký Martin Doležal se snaží uniknout karvinskému Marku Janečkovi. | foto: ČTK

13 2018
Jablonečtí fotbalisté zůstávají suverénně nejlepším týmem jara, dorážejí na třetí příčku a zároveň odřízli rivala z Liberce i od teoretické naděje na poháry. To všechno zařídili vítězstvím v 28. kole nad Karvinou 2:1, která zůstala předposlední.

Jablonec ztrácí dva body na třetí příčku, která zaručuje postup do základní skupiny Evropské ligy. Proti Karviné se však na výhru pořádně nadřeli, trefili se oba útočníci. Chramosta otevřel skóre po půlhodině, Doležal v 70. minutě vrátil týmu vedení poté, co Dreksa krátce předtím po standardce vyrovnal.

„Bylo to asi nejtěžší utkání, co jsem tady. Dvě kola před koncem máme zajištěnou účast v Evropské lize. Těžko by někdo po podzimu řekl, že budeme mít po 28. kole 50 bodů. To, jestli jsme hráli dnes dobře, nebo špatně, mě nezajímá,“ řekl jablonecký kouč Petr Rada.

Online

Karviná podesáté za sebou nevyhrála, její pozice se znovu o něco zhoršila, od příčky zajišťující záchranu už ji nedělí skóre, ale bod. V sobotu hraje o všechno s Ostravou, pokud ji porazí, dostane se v tabulce před ní.

Jablonec se musel vypořádat se zklamáním ze středeční porážky ve finále poháru se Slavií. Navíc kvůli zranění postrádal jednu z opor Masopusta. Do sestavy se tak po třech týdnech vrátil Chramosta a hned byl důležitou postavou.

Po několika závarech a Jovovičově střele z dálky těsně vedle, se Jablonec ve 25. minutě dožadoval penalty poté, co Chramostu zezadu sestřelil při snaze odboxovat míč brankář Le Giang. Sudí Pechanec to ale jako faul neposoudil.

Poté na druhé straně zamířil těsně nad aktivní Letič. A Jablonec byl blízko gólu, když Jovovičova střela zatřásla břevnem. Ve 34. minutě už se ale domácí radovali. Jovovič vybojoval míč a kolmicí našel rozběhnutého Chramostu, který zamířil přesně k tyči. Utnul tak osmizápasové čekání na gól.

Karviná hrozila zejména ze standardních situací. Po jedné z nich hlavičkoval Panák těsně vedle stejně jako vzápětí na druhé straně Doležal. Po Letičově centru netrefil branku ani Štepanovský. Ale v 63. minutě už bylo srovnáno. Po rohovém kopu vyhrála Karviná hned tři souboje a Dreksa následně napálil míč pod břevno. Těsně předtím došlo k souboji mezi brankářem Hrubým a Wágnerem, který ale podle sudího domácího gólmana nefauloval.

Jablonec si však brzy vzal vedení zpět. Velmi dobře hrající Jovovič zatáhl míč, našel na křídle Zeleného a jeho centr poslal hlavou do branky Doležal. Jablonecký kouč Rada pak posílil defenzivu a těsnou výhru domácí ubránili.

„Pro nás to bylo, dá se říci, smolné utkání. Hra byla vyrovnaná, první poločas si myslím, že jsme měli více ze hry. Bohužel v době, kdy jsme vyváželi balon, jsme o něj přišli a soupeř nás ztrestal. My jsme sice měli šance i střely, ale nic z toho jsme nedotáhli kvalitně. Úvod druhé půle nám vyšel, měli jsme několik šancí a standardek a zaslouženě jsme vyrovnali. Bohužel jsme o chvíli později po centru od Martina Doležala dostali gól, díky kterému Jablonec vyhrál. Chyběly nám kvalitnější finální přihrávky a kvalita v koncovce, která byla na straně soupeře. Ta rozhodla,“ řekl karvinský trenér Josef Mucha.

Rozhodčí: O. Pechanec - V. Boček, D. Hock

Počet diváků: 2 603 (43 % z kapacity 6 108)

Přejít na on-line reportáž

Mistrovství světa ve fotbalu 2018

Fotbalové MS 2018 se hraje od 14. června do 15. července na dvanácti stadionech v jedenácti ruských městech. V turnaji se utká 32 týmů rozdělených do osmi skupin. Zlato bude obhajovat Německo, které v roce 2014 ve finále porazilo Argentinu.