Bohemians - Boleslav 1:3, dva góly v závěru odvály sestupové starosti

Je dobojováno, fanoušci Bohemians po skončení utkání s Mladou Boleslaví zapálili světlice, jejich tým prohrál 1:3. | foto: ČTK

13 2018
Mladoboleslavští fotbalisté už nemusí mít starosti se záchranou. Zbavili se jich vítězstvím v 28. kole na Bohemians 3:1, když o něm rozhodli dvěma góly v závěru Chaluš a Magera.

Mladá Boleslav vyhrála po pěti zápasech, v nichž získala jen čtyři body za remízy, a sestupové příčky měla nebezpečně blízko. Ale výhrou v Praze vykročila do středu tabulky.

Mladá Boleslav v jarní části vyhrála jen v Brně a v Plzni, čili nad posledním i nad prvním.

Online

Bohemians dosud patřili mezi nejlepší mužstva v domácím prostředí, na jaře zde čtyřikrát vyhráli a body ztratili jen za remízu s Jihlavou (1:1). I v následujících duelech ve Zlíně a v Olomouci hráli 1:1. Tentokrát však  narazili.

„Odehráli jeden ze slabších zápasů doma, který je trochu zkresleným tím skóre, ale celkově byl náš výkon takový průměrný. Protože jsme byli lepší, byli jsme oprávněni si myslet, že ve druhém poločase rozhodneme. Soupeře jsme přehrávali a měli ho zavřeného na půlce, přicházely šance, ale my nebyli schopni žádnou proměnit,“ řekl domácí kouč Martin Hašek.

První velkou šanci v 11. minutě zahodila Boleslav. Konatého přihrávka prošla celou šestnáctkou k volnému Ladrovi, který z první minul branku. Domácí Vaníček pak technickou ranou přestřelil branku. Na druhé straně se mezi tyče nevešly ani efektní „nůžky“ Takácse z rohu.

Ve 27. minutě hosté otevřeli skóre. Valenta trefil z přímého kopu tyčku a dorážející Konaté nezaváhal. Záložník z Pobřeží Slonoviny dal první soutěžní gól za Boleslav po zimním příchodu ze Sparty. Středočeši utnuli třísetminutovou šňůru bez ligového gólu.

Bohemians odpověděli pět minut před pauzou. Mašek nahrál do strany Vaníčkovi a ten po rychlé kličce vystřelil přesně k tyči. Krátce poté Vaníček hlavou těsně minul branku.

Domácí vstoupili lépe i do druhé půle. Šmíd po přímém kopu dostal hlavou míč podruhé do sítě, ale branka neplatila kvůli ofsajdu. Bohemians měli častěji míč na kopačkách a kontrolovali hru. Po Reiterově přihrávce zblízka Mašek vypálil nad břevno. Branku hostů pak přestřelili i Reiter a střídající Kabajev.

Závěr však patřil Mladé Boleslavi. Nejprve brankář Fryšták zneškodnil velkou příležitost Přikryla, ale z následného rohu se v 85. minutě prosadil pohotovu střelou Chaluš.

Hned za dvě minuty Fryšták špatně vyběhl na centr a náhradník Magera ho z dálky přehodil a definitivně utkání rozhodl. Bohemians doma v lize prohráli poprvé od září a po devíti duelech.

„Pro nás to dopadlo dobře, i když musím říct zcela objektivně, že vítězství se nerodilo lehce. Začátek jsme měli aktivní, ale po brance, co jsme šli do vedení, jsme se nechali zatlačit. Bohemka zaslouženě vyrovnala a musím říct, že jsem se modlil, aby už byla půle a nějakým způsobem jsme to přežili a nakopli se. S velkou dávkou štěstí v závěru jsme přiklonili vítězství na svou stranu,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber.

Sestavy:
T. Fryšták (3) - M. Dostál (3), J. Bederka (3,5), M. Šmíd (3,5), M. Švec (3) - R. Reiter (3), J. Jindřišek (2), D. Mašek (2,5) (88. D. Bartek), M. Hašek ml. (3), A. Vaníček (1,5) - J. Nečas (3,5) (74. J. Kabajev)
Žluté karty:
45. L. Takács, 47. A. Jánoš

Rozhodčí: P. Orel - M. Myška, M. Fišer

Počet diváků: 4 787 (96 % z kapacity 5 000)

Přejít na on-line reportáž

Mistrovství světa ve fotbalu 2018

Fotbalové MS 2018 se hraje od 14. června do 15. července na dvanácti stadionech v jedenácti ruských městech. V turnaji se utká 32 týmů rozdělených do osmi skupin. Zlato bude obhajovat Německo, které v roce 2014 ve finále porazilo Argentinu.